پیش‌بینی خرید تضمینی ۹۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان سمنان - اکودام | اقتصاد صنعت غذا | EcoDam
امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳

پیش‌بینی خرید تضمینی ۹۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان سمنان

میرعماد، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه خرید تضمینی گندم همچنان در این استان ادامه دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود ۹۰ هزار تن گندم مصرفی از کشاورزان استان خریداری شود.

به گزارش اکودام، سید حسن میرعماد با اشاره به اینکه عملیات برداشت گندم در گرمسار به پایان رسید، اظهار داشت: خرید تضمینی گندم از ۱۱ خردادماه در گرمسار آغاز شد و تاکنون ۱۸ هزار تن گندم خوراکی و بذری در این شهرستان خریداری‌شده است.

وی با تأکید بر لزوم پیگیری برای وصول به‌موقع مطالبات کشاورزان تصریح کرد: سه مرکز خرید در  گرمسار و بخش ایوانکی مستقر است و خرید همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه در سال جاری ۲۸ مرکز خرید گندم در سطح استان ساماندهی شده و آماده دریافت گندم از کشاورزان هستند، افزود: سال گذشته قیمت مصوب خرید یک هزار و ۷۰۰ تومان بود که در سال جاری این رقم به دو هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافت.

میرعماد با اشاره به اینکه میامی بیشترین سهم را در میزان تولید و تحویل گندم در سطح استان دارد، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۸۵ هزار تن گندم از کشاورزان استان سمنان خریداری‌شده و در سال جاری با توجه به شرایط آب و هوایی مطلوب و افزایش سطح زیر کشت پیش‌بینی می‌شود ۹۰ هزار تن گندم مصرفی از کشاورزان استان خریداری شود.

سرخط اخبار اخبار استانها
سید ابراهیم رئیسی

اخبار استانهااراده ملت ایران بر دشمنان فائق آمده است/ بیکاری در خوزستان حل شود

سید ابراهیم رئیسی عصر امروز جمعه در مراسم افتتاح پروژه زمزم ۳ در شرکت فولاد خوزستان و سایر پروژه‌های صنعتی استان خوز...

سید ابراهیم رئیسی

اخبار استانهابزرگترین کارخانه آهن اسفنجی کشور در اهواز افتتاح شد

این طرح به عنوان بزرگترین مگا مدول آهن اسفنجی ایران با هدف تکمیل زنجیره تولید و تأمین کمبود آهن اسفنجی مورد نیاز کشو...

سید ابراهیم رئیسی

اخبار استانهادیدار رییس‌جمهور با نمایندگان کارگران هفت تپه

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز جمعه برای افتتاح طرح مهم پاک چوب با بالگرد عازم شوش بود در مسیر حرکت بالگرد و ...

اخبار استانهابازدید وزیر جهاد کشاورزی از مزارع دزفول

پیش از ظهر جمعه محمدعلی نیکبخت در ادامه سفر خود به استان خوزستان از مزارع کشت ذرت دانه‌ای، چغندر قند پاییزه، گندم و کل...