۹۰ مرکز در کردستان برای خرید گندم مازاد برنیاز کشاورزان دایر شد - اکودام | اقتصاد صنعت غذا | EcoDam
امروز : شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۲
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان:

۹۰ مرکز در کردستان برای خرید گندم مازاد برنیاز کشاورزان دایر شد

صالحی، مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان گفت: ۹۰ مرکز در این استان آماده خرید گندم مازاد برنیاز کشاورزان از هفته نخست تیرماه امسال است.

جمال صالحی در گفتگو با خبرنگار بازار با اشاره به اینکه خرید گندم در کردستان از هفته نخست تیرماه سال جاری آغاز می‌شود، اظهار داشت: نرخ پایه خرید تضمینی گندم با افت چهار درصد مفید و یک درصد غیر مفید، هرکیلوگرم دو هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

وی اظهار داشت: قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه در سال ماقبل آن که یک هزا ر و ۷۰۰ تومان بود ۴۷ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان به شرایط و مدارک لازم برای تحویل گندم به مراکز خرید اشاره کرد و گفت: ثبت نام گندمکاران در سامانه مدیریت داده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی، ارائه کپی کارت ملی و شماره حساب فعال در بانک کشاورزی از جمله آیتم‌های اصلی در خرید گندم مازاد برنیاز از کشاورزان در مراکز خرید است.

صالحی افزود: استانداردسازی باسکول و ترازوها، تجهیز آزمایشگاه‌ها، استفاده از نیروی انسانی مجرب و آموزش دیده، تهیه امکانات رفاهی و رعایت دستورالعمل و شیوه‌ نامه بهداشتی در راستای مقابله با بیماری کرونا از جمله اقدامات انجام شده در مراکز خرید گندم استان است.

وی اضافه کرد: تقویت پهنای باند اینترنت به منظور ثبت به موقع اطلاعات و ارسال سریع روزانه چک لیست‌ خرید گندم به بانک کشاورزی از دیگر اقداماتی است که برای سرعت بخشیدن به امر خرید گندم در استان باید انجام شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان از دایر شدن ۹۰ مرکز خرید گندم در استان برای خرید گندم مازاد برنیاز از کشاورزان خبرداد و گفت: از این تعداد ۶۸ مرکز تعاون روستایی و مابقی سیلوهای بخش دولتی و خصوصی و کارخانجات آردسازی است.

صالحی با اشاره به اینکه فرآیند خرید گندم در مراکز خرید و سیلوها با رعایت همه موارد بهداشتی  هم چون استفاده از ماسک و موادضدعفونی انجام می‌شود، یادآور شد: ساعت کار در مراکز خرید گندم استان از هشت صبح تا ۲۰ شب تعیین شده که با پیشنهاد فرمانداران در ایام پیک خرید قابل تغییر و افزایش است.

وی با بیان اینکه تحویل گندم سنواتی و وارداتی توسط مراکز خرید گندم مازاد برنیاز کشاورزان در استان ممنوع است، اظهار داشت: دریافت هر گونه وجهی با هر عنوانی از کشاورزان در مراکز خرید و بلوکه کردن بدهی و معوقات کشاورزان هم توسط بانک کشاورزی ممنوع است.

نظر شما

سرخط اخبار اخبار استانها

اخبار استانهاتکلیف مرغداران را مشخص کنید؛ عملیات جوجه ریزی «آری» یا «خیر»!

به گزارش بازار به نقل از صداوسیما، «ناصر نبی پور» افزود: متاسفانه مرغداران از فروردین ماه سال جاری با مشکل شدید کمبود و ...

زهکشی

اخبار استانهاابهام در ضرورت زهکشی اراضی گلستان؛ اتمام پروژه نیازمند ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار

مطالعات طرح زهکشی اراضی اولویت‌دار استان گلستان از سال ۸۶ در سطح ۴۵۰ هزار هکتار آغاز شد؛ در آذرماه ۹۳ در نخستین سف...

اخبار استانهاپیش‌بینی خرید تضمینی ۹۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان سمنان

به گزارش اکودام، سید حسن میرعماد با اشاره به اینکه عملیات برداشت گندم در گرمسار به پایان رسید، اظهار داشت: خرید تضمی...

اخبار استانها۱۶۰ میلیارد تومان گندم و کلزا در مازندران خریداری شد

به گزارش اکودام، بهرام نجفی با اظهار اینکه خرید محصولات زراعی و استراتژیک طبق برنامه در مازندران در دست انجام است،...