شناسایی ۵ سرمایه گذار پرورش ماهیان خاویاری در مازندران - اکودام | اقتصاد صنعت غذا | EcoDam
امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳
مدیرکل شیلات مازندران خبر داد:

شناسایی ۵ سرمایه گذار پرورش ماهیان خاویاری در مازندران

ماهیان خاویاری

بابلسر - مدیرکل شیلات مازندران از شناسایی پنج سرمایه گذار برای پرورش گونه منقرض شده ماهیان خاویاری در اراضی ساحلی استان خبر داد.

به گزارش اکودام، حسن اسحاقی با اشاره به تعیین چهاربرنامه اولویت دار در حوزه شیلات استان افزود: اگر زمین مورد نیاز توسط بانک زمین در اراضی بلااستفاده و شوره زار بهشهر و زاغمرز در اختیار شیلات گذاشته شود، سرمایه گذار برای پرورش میگو در استان وجود دارد.

وی با اظهار اینکه در حال حاضر تنها گونه آبزیان که در استان تولید نمی‌شود، میگو است، افزود: با تهیه زمین موردنیاز و پرورش میگو، استان از همه تولیدات آبزیان بهره مند می‌شود.

وی پرورش ماهی در دریا و قفس‌های دریایی را از دیگر برنامه‌های دارای اولویت در حوزه شیلات بیان کرد و گفت: برنامه‌ای که تاکنون درنظر گرفته شده غیرواقعی است و اگر جهش تولید را مدنظر قرار دهیم قطعاً تولیدات این بخش رشد قابل توجهی خواهد داشت و سرمایه گذارانی برای پرورش ماهی درقفس نیز اعلام آمادگی کردند.

اسحاقی پروژه اصلاح نژاد ماهیان و آبزیان را از دیگر برنامه‌های شیلات بیان کرد و گفت: طرح اصلاح نژاد نیز از جمله پروژه‌های درنظرگرفته شده بوده و در حال رفع بروکراسی اداری بین سازمان‌های همسو نظیر جهاد کشاورزی هستیم.

مدیرکل شیلات مازندران با بیان اینکه پنج سرمایه گذار برای پرورش ماهیان خاویاری در استان شناسایی شده است، افزود: پرورش ماهیان خاویاری در اراضی ساحلی استان انجام می‌شود.

سرخط اخبار اخبار استانها
سید ابراهیم رئیسی

اخبار استانهااراده ملت ایران بر دشمنان فائق آمده است/ بیکاری در خوزستان حل شود

سید ابراهیم رئیسی عصر امروز جمعه در مراسم افتتاح پروژه زمزم ۳ در شرکت فولاد خوزستان و سایر پروژه‌های صنعتی استان خوز...

سید ابراهیم رئیسی

اخبار استانهابزرگترین کارخانه آهن اسفنجی کشور در اهواز افتتاح شد

این طرح به عنوان بزرگترین مگا مدول آهن اسفنجی ایران با هدف تکمیل زنجیره تولید و تأمین کمبود آهن اسفنجی مورد نیاز کشو...

سید ابراهیم رئیسی

اخبار استانهادیدار رییس‌جمهور با نمایندگان کارگران هفت تپه

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز جمعه برای افتتاح طرح مهم پاک چوب با بالگرد عازم شوش بود در مسیر حرکت بالگرد و ...

اخبار استانهابازدید وزیر جهاد کشاورزی از مزارع دزفول

پیش از ظهر جمعه محمدعلی نیکبخت در ادامه سفر خود به استان خوزستان از مزارع کشت ذرت دانه‌ای، چغندر قند پاییزه، گندم و کل...