امروز : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰
۰۷ تیر ۱۳۹۹
کد خبر :25467
نام خبرنگار : سردبیر
کد خبرنگار : 3
دسته بندی : منابع آب و خاک
رییس سازمان جنگل‌ها اعلام کرد

تقویت تجهیزات برای اطفای حریق در عرصه‌های منابع ‌طبیعی

مسعود منصور

منصور، رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، از خریداری ۱۱ دستگاه بسکت حمل آب بالگرد و همچنین تامین و توزیع تجهیزات اطفای حریق نظیر دستگاه‌های دمنده برای انجام عملیات اطفای حریق در جنگل‌ها و مراتع کشور خبر داد.

به گزارش اکودام به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مسعود منصور که به همراه تنی چند از مدیران سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به شهرستان گچساران عزیمت کرده است، در جمع خبرنگاران، برگزاری دوره آموزشی اطفای حریق برای مدیران منابع ‌طبیعی ۱۱ استان زاگرس را از دیگر اقدامات برای کاهش خسارت‌های آتش‌سوزی در جنگل ها و مراتع کشور عنوان کرد.

وی آزمایش موفقیت آمیز محلول پیشگیری از گسترش اطفای حریق را از خبرهای خوش برای کاهش خسارت‌های آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور ذکر کرد.

رئیس سازمان جنگل‌ها اظهار داشت: با تامین اعتبار انجام شده از سوی دولت مشکل اعزام بالگرد به محل آتش سوزی ها در عرصه‌های طبیعی مرتفع شده است.

وب افزود: به جز ۲ مورد حریق که بر اثر صاعقه بوده بقیه آتش‌سوزی‌های امسال به دلیل عوامل انسانی رخ داده است.

منصور ابراز داشت: خاموش نشدن کامل بقایای آتش روشن شده از سوی گردشگران در جنگل‌ها، اختلاف‌های محلی و آتش زدن پسماند مزارع کشاورزی از عوامل مهم آتش‌سوزی‌های امسال در عرصه‌های طبیعی کشورمان بوده است.

وی تصریح کرد: چند نفر از عوامل آتش‌سوزی‌های عمدی در کشور شناسایی و دستگیر شده‌اند که پرونده آنان در دست بررسی است.

ادای احترام رییس سازمان جنگل‌ها به زنده‌یاد البرز زارعی
رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در این سفر، با حضور در آرامگاه زنده‌یاد البرز زارعی رشادت‌های این کوهنورد دوستدار منابع‌ طبیعی را گرامی داشت.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم زارعی کوهنورد طبیعت دوستی که هنگام اطفای آتش جنگل‌های گچساران دچار سوختگی شد، گفت: این کوهنورد و دوستدار طبیعت جانش را در راه حفظ انفال از دست داده است، مسئولان قدردان این هموطنان باغیرت هستند و سازمان ‏جنگل‌ها تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا با استفاده از ظرفیت‌های قانونی، نام او در ردیف شهدای خدمت این سرزمین قرار ‏گیرد. ‏

منصور با تاکید بر این که از زندگی البرز زارعی باید فیلمی مستند ساخته شود تا جانفشانی او نزد افکار ‏عمومی زنده بماند، از مدیران منابع‌طبیعی کشور خواست به یاد او یک اصله نهال بکارند.

بر اساس این گزارش، دکتر مسعود منصور در این سفر پس از حضور در گلزار شهدای شهرستان گچساران و ادای احترام به شهدای هشت سال دفاع مقدس بر مزار زنده‌یاد البرز زارعی یافت و با قرائت فاتحه و نثار گل یادش را گرامی داشت. دیدار با خانواده البرز زارعی و کاشت نهال به یاد او در پارک شهر گچساران از دیگر برنامه‌های رئیس سازمان جنگل‌ها در این سفر بود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در سازمان جنگل ها و مراتع کشور، همچنین به عیادت صادق کرمی از دوستداران منابع‌ طبیعی رفت که در جریان اطفای حریق جنگل های کوه دیل گچساران دچار مصدومیت شده بود.

نظر شما

سرخط اخبار منابع آب و خاک
اراضی ملی

منابع آب و خاک۸.۵ میلیون هکتار اراضی تعیین تکلیف شد

به گزارش اکودام به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا اورنگی، در رابطه با اقداماتی که در راستای رفع تداخلات اراضی صور...

مسعود منصور

منابع آب و خاکتقویت تجهیزات برای اطفای حریق در عرصه‌های منابع ‌طبیعی

به گزارش اکودام به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مسعود منصور که به همراه تنی چند از مدیران سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخی...

دریای خزر

منابع آب و خاکتا ۱۰ سال دیگر تالاب انزلی نداریم / غروب دریای خزر نزدیک است!؟

به گزارش اکودام، به گفته کارشناسان دریای خزر، سیستمی بسته دارد و به همین دلیل ورود هر نوع آلودگی به آن باعث می شود...

مسعود منصور

منابع آب و خاکشیوه‌نامه جدید بهره‌برداری از مراتع کشور تدوین شد

به‌گزارش بازار به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مسعود منصور در دیدار با فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین...