امروز : چهارشنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۱
۲۲ فروردین ۱۳۹۹
کد خبر :15447
نام خبرنگار : دبیر خبر
کد خبرنگار : 4
دسته بندی : اخبار استانها
منبع : فارس

توزیع گوشت قربانی ۱۶ رأس گاو و گوسفند در بین نیازمندان آملی

امام جمعه آمل گفت: گوشت 2 رأس گاو و 14 رأس گوسفند قربانی همزمان با میلاد امام زمان(عج) به همراه بسته‌های نذری در بین نیازمندان این شهرستان توزیع شده است.

حجت‌الاسلام سید جلیل مرتضوی اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اماکن عمومی، مصلی، مساجد و تکایا اعیاد شعبانیه امسال در این مکان‌ها برگزار نشده است.

وی با اشاره به برگزاری آنلاین برخی مراسم‌ها در شبکه‌های مجازی، افزود: با تلاش خیران، نیکوکاران و دفتر امام جمعه آمل هزینه‌های جشن عید ولادت امام زمان(عج) جمع‌آوری شده و با خرید و قربانی گوسفند و گاو، گوشت حاصل از آن بین نیازمندان توزیع شده است.

خطیب نماز جمعه آمل با اعلام توزیع بسته‌های نذری همزمان با میلاد امام زمان(عج)، بیان کرد: گوشت قربانی ۲ رأس گاو و ۱۴ رأی گوسفند همزمان با میلاد امام زمان(عج) با کمک خیران، افراد توانمند و تعدادی از گروه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی بین نیازمندان، برخی بیماران مبتلا به کرونا ویروس، خانواده‌های بی‌سرپرست و بدسرپرست توزیع شده است.

این مسؤول با اشاره به بهره‌مندی حدود ۵۰۰ نفر از خانواده‌های نیازمند از گوشت قربانی، اظهار کرد: علاوه بر توزیع گوشت قربانی در جشن نیمه‌شعبان با توجه به استقبال پرشور خیران و گروه‌های خیریه مردمی بسته‌های اقلام معیشتی بین نیازمندان توزیع شده است.

مرتضوی گفت: پویش خیرات با هدف ترویج فرهنگ عمومی نذورات، فرهنگ‌سازی خیرات و نذر برای ظهور امام زمان(عج) برای ترویج فرهنگ ایثار و تعاون در جامعه با تلاش جوانان خیراندیش و گروه‌های مردمی پویش خیرات راه‌اندازی شده است.

نظر شما

سرخط اخبار اخبار استانها

اخبار استانهاتکلیف مرغداران را مشخص کنید؛ عملیات جوجه ریزی «آری» یا «خیر»!

به گزارش بازار به نقل از صداوسیما، «ناصر نبی پور» افزود: متاسفانه مرغداران از فروردین ماه سال جاری با مشکل شدید کمبود و ...

زهکشی

اخبار استانهاابهام در ضرورت زهکشی اراضی گلستان؛ اتمام پروژه نیازمند ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار

مطالعات طرح زهکشی اراضی اولویت‌دار استان گلستان از سال ۸۶ در سطح ۴۵۰ هزار هکتار آغاز شد؛ در آذرماه ۹۳ در نخستین سف...

اخبار استانهاپیش‌بینی خرید تضمینی ۹۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان سمنان

به گزارش اکودام، سید حسن میرعماد با اشاره به اینکه عملیات برداشت گندم در گرمسار به پایان رسید، اظهار داشت: خرید تضمی...

اخبار استانها۱۶۰ میلیارد تومان گندم و کلزا در مازندران خریداری شد

به گزارش اکودام، بهرام نجفی با اظهار اینکه خرید محصولات زراعی و استراتژیک طبق برنامه در مازندران در دست انجام است،...