امروز : چهارشنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۱

توقیف حدود ۱۵۰۰ رأس دام غیرمجاز و قاچاق در خراسان شمالی

کارشناس مسئول قرنطینه اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی از توقیف هزار و 485 رأس دام زنده خبر داد که به طور غیرمجاز یا قاچاق، برای حمل و نقل آن ها در این استان اقدام شده بود.

دکتر ابراهیم تقوایی مقدم گفت: سال گذشته درمجموع، ۹۹۳ رأس دام سبک و ۶۵ رأس دام سنگین غیرمجاز، در محورهای مواصلاتی این استان توقیف شد.

وی اضافه کرد: در مدت یادشده هم چنین آمار دام های قاچاق که از سوی سازمان جمع آوری اموال تملیکی به ما معرفی شد، شامل ۴۲۰ رأس دام سبک و هفت رأس دام سنگین بود.

تقوایی مقدم خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبات ابلاغی ستاد ملی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هرگونه حمل و نقل دام زنده باید با دریافت مجوز و گواهی بهداشتی قرنطینه ای دامپزشکی انجام شود و در غیر این حالت، با آن ها به عنوان محموله های غیرمجاز و قاچاق برخورد می شود.

وی یادآور شد: سال گذشته، ۳۹۱ هزار و ۵۱۴  رأس دام سبک و چهار هزار و ۵۱۸ رأس دام سنگین با دریافت مجوز و گواهی های بهداشتی دامپزشکی از استان خارج شد که این آمار نسبت به دوره مشابه قبلی بیش از ۲۰ درصد رشد داشت.

این مقام مسئول تصریح کرد: از دامداران و بهره برداران این حوزه انتظار می رود، برای کنترل و جلوگیری از انتقال بیماری ها و پیشگیری از مخاطرات بهداشتی، از نقل و انتقال غیرمجاز دام و فرآورده های خام دامی خودداری کنند.

وی افزود: همکاران ما در پست ثابت قرنطینه دامی در محور چمن بید شهرستان مانه و سملقان و پست های قرنطینه ای موقت در محورهای مختلف ارتباطی استان به کنترل این قبیل محموله ها می پردازند.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد دام، طیور و آبزیان

اقتصاد دام، طیور و آبزیانقیمت مرغ به کیلویی ۳۷ هزار تومان کاهش یافت قیمت مرغ به کیلویی ۳۷ هزار تومان کاهش یافت

به نقل از صداوسیما، ایوب فصاحت مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران گفت: با توجه به آنکه نرخ مصوب هر کیلو...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانقیمت تضمینی شیر خام درب دامداری، کیلویی ۱۲ هزار تومان تعیین شد

سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی و رئیس شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی در بخشنامه‌ای به وزرات خانه‌های جها...

اقتصاد دام، طیور و آبزیاناحتمال رسیدن قیمت مرغ به ۴۰ هزار تومان| نرخ مصوب مرغ زنده اصلاح شود

برومند چهارآیین کارشناس صنعت مرغ کشور در پاسخ به این سوال که چرا بازار مرغ همیشه با حواشی بسیار مواجه است به «بازار» گفت...

حبیب اسداله نژاد

اقتصاد دام، طیور و آبزیانافزایش قیمت مولفه‌های تولید، بازار مرغ را بی‌ثبات می‌کند

به گزارش اکودام، حبیب اسداله‌نژاد افزود: بعد از اینکه دولت با تاخیر چندماهه، یازدهم فروردین ماه با اصلاح قیمت، نرخ هر کی...