امروز : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱
۲۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر :9197
نام خبرنگار : دبیر خبر
کد خبرنگار : 4

۴ فناوری برتر در حوزه دام، طیور و گلخانه معرفی شد

مدیر عامل یک شرکت فناور در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان گفت: تقاضای فناوران صنعت کشاورزی در سه محور دام، طیور و گلخانه از سراسر استان اصفهان حدود ۵۳ مورد است.

اعظم دانش با بیان اینکه تقاضاهای فناوران در صنعت کشاورزی رویدادی بود که با متولی‌گری کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اتفاق افتاد، اظهار کرد: شرکت آیریک که یک شرکت فناور و مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان است، مجری برگزاری این رویداد بود.

وی ادامه داد: در این رویداد تقاضاهای فناوری حوزه کشاورزی در سه محور دام، طیور و گلخانه مطرح شد؛ تقاضاها و نیازهای فناوری مطرح شده از سراسر استان اصفهان حدود ۵۳ مورد است که صاحبان صنعت در هر کدام از زمینه‌های دام، طیور و گلخانه در این رویداد تقاضاهای حوزه خود را اعلام کردند.

مدیر عامل این شرکت با اشاره به مهم‌ترین تقاضاها در هر کدام از حوزه‌ها، افزود: از جمله مهم‌ترین تقاضاها تولید بذر هیبرید در حوزه گلخانه، تولید مرغ لاین (مرغ اصلی که سبب تکثیر مرغ‌های دیگر می‌شود) در حوزه طیور و پاستوریزاتور کود (ساخت دستگاهی برای تولید نوعی کود بیولوژیک) در حوزه دام است.

دانش خاطرنشان کرد: چهار فناور برتر نیز در سه حوزه دام، طیور و گلخانه، فعالیت‌های خود را معرفی کردند؛ کشت بافت، اتوماسیون گلخانه، ماشین اتوماتیک کود روب و دستگاه سنوگرافی پرتابل در حوزه دام از فناوری‌های معرفی شده است.

وی تصریح کرد: دراین رویداد پژوهشکده رویان نیز حضور داشت و فعالیت‌های را خود که روی مرغ لاین انجام داده بود، معرفی کرد؛ ایجاد اکوسیستم فناوری در حوزه کشاورزی نیز یکی دیگر از طرح‌های مطرح شده در این رویداد بود.

مدیر عامل شرکت آیریک اضافه کرد: بعد از مذاکره بین تقاضا کننده‌ها و فناوران، ۱۴ تفاهم‌نامه بین آن‌ها بسته شد و هر فناور که توانایی انجام و بررسی تقاضاها را داشت، اجرای آن تقاضا را بر عهده گرفت. همچنین یک نمایشگاه جانبی برگزار شد که حدود ۱۲ شرکت فناور در سه محور دام، طیور و گلخانه و مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی در آن شرکت داشتند.

وی خاطرنشان کرد: تخم‌مرغ حاوی فولیک اسید، فناوری مربوط به شرکت “اوین تاک” است که توسط سرپرست وزیر کشاورزی مطرح شد؛ این تخم‌مرغ به خوبی و حتی بهتر از قرص فولیک اسید جذب بدن می‌شود.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد دام، طیور و آبزیان

اقتصاد دام، طیور و آبزیانقیمت مرغ به کیلویی ۳۷ هزار تومان کاهش یافت قیمت مرغ به کیلویی ۳۷ هزار تومان کاهش یافت

به نقل از صداوسیما، ایوب فصاحت مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران گفت: با توجه به آنکه نرخ مصوب هر کیلو...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانقیمت تضمینی شیر خام درب دامداری، کیلویی ۱۲ هزار تومان تعیین شد

سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی و رئیس شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی در بخشنامه‌ای به وزرات خانه‌های جها...

اقتصاد دام، طیور و آبزیاناحتمال رسیدن قیمت مرغ به ۴۰ هزار تومان| نرخ مصوب مرغ زنده اصلاح شود

برومند چهارآیین کارشناس صنعت مرغ کشور در پاسخ به این سوال که چرا بازار مرغ همیشه با حواشی بسیار مواجه است به «بازار» گفت...

حبیب اسداله نژاد

اقتصاد دام، طیور و آبزیانافزایش قیمت مولفه‌های تولید، بازار مرغ را بی‌ثبات می‌کند

به گزارش اکودام، حبیب اسداله‌نژاد افزود: بعد از اینکه دولت با تاخیر چندماهه، یازدهم فروردین ماه با اصلاح قیمت، نرخ هر کی...