امروز : چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس:

توزیع گوشت مرغ، راه‌کار موقت دولت برای کنترل بازار است

آزادی‌خواه، عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: دولت با توزیع گوشت مرغ در بازار به صورت موقت می‌تواند بازار را کنترل کند.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، احد آزادی‌خواه عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی درخصوص دلایل افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار و راه‌کارهای کنترل قیمت این محصول، گفت: دولت اگر قصد دارد قیمت گوشت مرغ در بازار را کنترل کند تنها باید مشکلات موجود در زمینه تامین نهاده‌ها را برطرف نماید.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گرانی گوشت مرغ متاثر از شرایط نابسامان تامین نهاده‌ها است، ادامه داد: شرکت‌ پشتیبانی امور دام، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید شرایط واردات، تامین و توزیع نهاده‌های دامی را فراهم کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت با توزیع گوشت مرغ در بازار به صورت موقت می‌تواند بازار را کنترل کند، عنوان کرد: ساماندهی نهاده‌های دامی وارداتی روند بسیار پیچیده‌ای دارد، دلالان می‌توانند نهاده‌های دامی که به صورت قانونی وارد کشور شده‌اند را در بازار سیاه با قیمت چندین برابری به فروش برسانند.

وی با بیان اینکه در شکل‌گیری بازار سیاه نهاده‌های دامی ابهامات زیادی وجود دارد که مرغداران را مجبور به پرداخت هزینه چندین برابری می‌کند، تصریح کرد: دولت باید به صورت جدی از نحوه توزیع نهاده‌های دامی وارداتی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی مراقبت کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه نهاده‌های دامی به ارتفاع ۱۰ متر در بنادر دپو شده‌ اما توزیع نمی‌شوند و به دست تولیدکنندگان نمی‌رسند، عنوان کرد: دولت باید واردکنندگان را با استفاده از ابزارهای موجود مجبور به رسیدگی به وضعیت نهاده‌های دامی وارداتی در بنادر کند تا بازار تنظیم شود.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد دام، طیور و آبزیان

اقتصاد دام، طیور و آبزیانتوزیع گوشت مرغ، راه‌کار موقت دولت برای کنترل بازار است

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، احد آزادی‌خواه عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شور...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانفضای نهاده های کشاورزی در کشور ملتهب است

عسکری، نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه فضای نهاده های کشاورزی در کشور ملتهب و بسیار نگران کنند...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانکره تولید داخل از ابتدای شهریور عرضه می‌شود/ ارز جدیدی برای واردات کره تخصیص نیافت

به گزارش ایسنا به نقل از انجمن صنایع فرآورده های لبنی میزان مصرف روزانه کره حیوانی در کشور ۱۰۰ تن، میزان واردات کره با...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانبا روند فعلی، مرغ کیلویی ۳۰ و تخم مرغ شانه‌ای ۵۰ هزار تومان خواهد شد!

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار دلیل افزایش قیمت تخم مرغ طی روزهای اخیر را کمبود نهاده‌ها و افت تولید می‌داند و م...