امروز : جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰
۲۰ شهریور ۱۳۹۹
کد خبر :27862
نام خبرنگار : دبیر خبر
کد خبرنگار : 6
منبع : خبرگزاری بازار

برچسب ها :

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس:

توزیع گوشت مرغ، راه‌کار موقت دولت برای کنترل بازار است

آزادی‌خواه، عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: دولت با توزیع گوشت مرغ در بازار به صورت موقت می‌تواند بازار را کنترل کند.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، احد آزادی‌خواه عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی درخصوص دلایل افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار و راه‌کارهای کنترل قیمت این محصول، گفت: دولت اگر قصد دارد قیمت گوشت مرغ در بازار را کنترل کند تنها باید مشکلات موجود در زمینه تامین نهاده‌ها را برطرف نماید.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گرانی گوشت مرغ متاثر از شرایط نابسامان تامین نهاده‌ها است، ادامه داد: شرکت‌ پشتیبانی امور دام، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید شرایط واردات، تامین و توزیع نهاده‌های دامی را فراهم کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت با توزیع گوشت مرغ در بازار به صورت موقت می‌تواند بازار را کنترل کند، عنوان کرد: ساماندهی نهاده‌های دامی وارداتی روند بسیار پیچیده‌ای دارد، دلالان می‌توانند نهاده‌های دامی که به صورت قانونی وارد کشور شده‌اند را در بازار سیاه با قیمت چندین برابری به فروش برسانند.

وی با بیان اینکه در شکل‌گیری بازار سیاه نهاده‌های دامی ابهامات زیادی وجود دارد که مرغداران را مجبور به پرداخت هزینه چندین برابری می‌کند، تصریح کرد: دولت باید به صورت جدی از نحوه توزیع نهاده‌های دامی وارداتی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی مراقبت کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه نهاده‌های دامی به ارتفاع ۱۰ متر در بنادر دپو شده‌ اما توزیع نمی‌شوند و به دست تولیدکنندگان نمی‌رسند، عنوان کرد: دولت باید واردکنندگان را با استفاده از ابزارهای موجود مجبور به رسیدگی به وضعیت نهاده‌های دامی وارداتی در بنادر کند تا بازار تنظیم شود.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد دام، طیور و آبزیان

اقتصاد دام، طیور و آبزیاناحتمال رسیدن قیمت مرغ به ۴۰ هزار تومان| نرخ مصوب مرغ زنده اصلاح شود

برومند چهارآیین کارشناس صنعت مرغ کشور در پاسخ به این سوال که چرا بازار مرغ همیشه با حواشی بسیار مواجه است به «بازار» گفت...

حبیب اسداله نژاد

اقتصاد دام، طیور و آبزیانافزایش قیمت مولفه‌های تولید، بازار مرغ را بی‌ثبات می‌کند

به گزارش اکودام، حبیب اسداله‌نژاد افزود: بعد از اینکه دولت با تاخیر چندماهه، یازدهم فروردین ماه با اصلاح قیمت، نرخ هر کی...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانلیست کارخانجات خوراک دام و طیور کشور

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که موفقیت این دامداری ها را تحت تاثیر قرار می دهد تامین خوراک مناسب برای دام هاست. اگر دامدار...

عباس مقتدایی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانافزایش بی رویه قیمت خوراک دام نشانگر وجود بی‌تدبیری است

به گزارش اکودام، به نقل از خانه ملت، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به معاون اول ...