امروز : سه شنبه, ۱۸ بهمن , ۱۴۰۱
۱۳ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر :7074
نام خبرنگار : دبیر خبر
کد خبرنگار : 4
دسته بندی : اقتصاد کشاورزی
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

کرونا، صادرات محصولات کشاورزی را تحت شعاع قرار داد

رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان گفت: اولین محموله صادرات خیار به کشور عمان از جنوب کرمان قرنطینه شد.

سعید برخوری رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان گفت: متاسفانه شیوع  ویروس کرونا بر امر صادرات و همچنین افزایش هزینه‌های حمل محصولات کشاورزی تاثیر بسزایی دارد که انتظار است دولت برای ایجاد رغبت برای کامیون داران در منطقه بسته‌های تشویقی ارایه دهد.

او از معطل ماندن محموله‌های صاداراتی محصولات کشاورزی جنوب کرمان در مرز روسیه خبر داد و گفت: همه مرز‌ها به غیر از روسیه و اقلیم کردستان برای صادرات بسته هستند و به دلیل تمهیدات بهداشتی کامیون‌های حمل بار بیش از مدت متعارف زیر بار می‌مانند.

برخوری با ابراز تاسف از قرنطینه اولین محموله صادرات خیار در کشور عمان اظهار کرد: اگر چه همه استاندارد‌های صادرات مورد تایید طرف عمانی قرار گرفته است، اما تاکنون محموله مورد نظر بخاطر ویروس کرونا در قرنطینه باقی مانده است.

رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان از افزایش هزینه‌های حمل محصولات کشاورزی خبر داد و گفت: به علت شیوع کرونا بسیاری از رانندگان از حمل محصولات کشاورزی خودداری می‌کنند و ترجیح می‌دهند کار نکنند.

او قیمت فعلی خیار را با هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت برابر اعلام کرد و در ادامه برای رفع مشکلات حمل محصولات کشاورزی ارایه بسته تشویقی به رانندگان را پیشنهاد داد و گفت: اگر برای حل مشکل حمل و نقل چاره اندیشی نشود دچار مشکل خواهیم شد.

برخوری تصریح کرد: همزمانی برداشت محصولات گلخانه ای، پیاز و سیب زمینی در جنوب کرمان با شیوع کرونا ویروس، بازار عرضه و تقاضا را تحت تاثیر قرار داده است که باید اقدامی جدی در این راستا صورت گیرد.

کمبود کامیون و افزایش هزینه‌های حمل محصولات کشاورزی در جنوب کرمان تحت تاثیر شیوع بیماری کرونا ویروس قرارگرفته است و این موضوع سبب معطل ماندن محموله‌های صادراتی شده است.

سرخط اخبار اقتصاد کشاورزی

اقتصاد کشاورزیبیش از ۷ میلیون تن خرید تضمینی گندم از ابتدای سال ۱۴۰۱

به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد با اشاره به نزدیک شدن به روزهای پایانی برداشت گندم در کشور اظهار داشت...

اقتصاد کشاورزیبیش از نیاز کشور تولید خوراک آبزیان داریم

سید حسین حسینی شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از ظرفیت‌های دریاچه گیلارلو در گرمی اظهار کرد: ۴۷۵ هزار تن نیاز کشور به خو...

اقتصاد کشاورزیموجودی برنج کشور برای هر میزان تقاضا کافی است

به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، امیر طالبی با بیان اینکه بخشی از نیازهای بازار برنج کشور از طریق واردات انجام می‌شود، اظها...

اقتصاد کشاورزیصادرات دام زنده آزاد شد

سید احمد مقدسی از ابلاغ شیوه نامه صادرات دام به گمرکات خبر داد و گفت: بر این اساس صادرات دام زنده، (گوساله بالای ۴۰۰ کیل...