آغاز غربالگری رایگان سرطان‌های شایع زنان در جنوب کشور - اکودام | اقتصاد صنعت غذا | EcoDam
امروز : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

آغاز غربالگری رایگان سرطان‌های شایع زنان در جنوب کشور

به همت جهادگران پژوهشکده سرطان معتمد، غربالگری رایگان سرطان‌های شایع بانوان در جنوب کشور آغاز شد

در راستای طرح‌های جهادی پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی، گروهی از متخصصان زبده پژوهشکده با همراهی قرارگاه جهادی بهشت خدمت و شرکت نفت و گاز آغاجاری، طرح غربالگری رایگان سرطان‌های بانوان را در شهرستان امیدیه استان خوزستان آغاز کردند.

در این طرح هیئت پزشکی اعزامی از پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی شامل فوق تخصص آنکولوژی، فوق تخصص جراح پستان، رادیولوژیست، متخصص زنان و کارشناسان مامایی علاوه بر معاینه بیماران و انجام سونوگرافی و ماموگرافی پستان، بانوان منطقه را از نظر سرطان‌های شایع زنان بررسی می‌کنند.

پیش بینی می‌شود طی دو روز برگزاری این اردوی جهادی در تاریخ‌های ۲۰ و ۲۱ دی ماه، حداقل ۳۰۰ نفر از بانوان امیدیه و مناطق اطراف از لحاظ ابتلاء به سرطان‌های شایع غربالگری شوند و بیش از ۱۰۰۰ خدمت تخصصی به آنان ارائه گردد.

آغاز غربالگری رایگان سرطان‌های شایع زنان در جنوب کشور

با تمهیدات پیش بینی شده، بیماران شناسایی شده در این طرح که نیاز به عمل جراحی و دریافت خدمات درمانی بیشتر دارند، به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تهران اعزام و به صورت رایگان درمان می‌شوند.

در این اردوی جهادی، علاوه بر غربالگری سرطان، غربالگری باروری و ناباوری نیز توسط تیم‌های اعزامی از پژوهشگاه رویان و پژوهشگاه ابن سینا با حمایت مالی بیمه تعاون بسیج انجام خواهد شد.

گروه‌های پزشکی دیگری نیز با تخصص‌های ارتوپدی، قلب، اطفال، داخلی، روانپزشکی، مغز و اعصاب، روانشناسی، دندانپزشکی، توان یابی، چشم پزشکی، پوست، فیزیوتراپی، جراحی عمومی و تغذیه در این حرکت جهادی همکاری دارند و مقرر است طی هر روز به بیش از ۲۵۰۰ نفر در مجموع ۵۰۰۰ نفر خدمت تخصصی ارائه نمایند.

هماهنگی‌های لازم برای حضور خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام، بهزیستی و گروه‌های خیریه در این طرح انجام شده است.

سرخط اخبار بهداشت و سلامت

بهداشت و سلامتورود واکسن‌های روتاویروس و پنوموکوک به برنامه ایمن سازی کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محسن زهرایی، با بیان اینکه واکسن روتاویروس که از اسهال‌های شایع در کودکان پیشگیری می‌کند در س...

بهداشت و سلامتشناسایی ۱۶۷ بیمار کرونایی در کشور/ ۵ نفر فوت شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای تازه‌ترین وضعیت کرونا در کشور را اعلام ...

بهداشت و سلامتدعوای لفظی بر سر مقصر کمبود دارو بالا گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر، چهارشنبه گذشته بود که محمد پیکانپور مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، در نشست خبری،...

بهداشت و سلامتشناسایی ۱.۲ میلیون نفر با احتمال ابتلا به دیابت و فشارخون بالا

به گزارش خبرگزاری مهر، معاونت بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد: ۴۰ میلیون و ۷۵۶ هزار و ۷۱۰ نفر تا امروز در «پویش ملی سلامت»...