امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰
۱۹ شهریور ۱۳۹۹
کد خبر :27817
نام خبرنگار : دبیر خبر
کد خبرنگار : 6
منبع : خبرگزاری بازار

برچسب ها :

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد

رایزنی با معاونت علمی ریاست جمهوری برای رفع خلاهای فنی تولید نهاده

اوسطی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی معتقد است ناهماهنگی بین بخشی دلیل اصلی به هم ریختگی بازار نهاده ها است و بنابراین اگر وظایف در وزارت جهاد کشاورزی متمرکز شود قطعا این ناهماهنگی ها برداشته می شود.

پرویز اوسطی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از دستور کارهای اصلی کمیسیون کشاورزی امسال بحث تامین پتانسیل های بخش کشاورزی به خصوص نهاده ها چه در حوزه دام و چه در حوزه باغ و زراعت و باغبانی است.

اوسطی به خبرنگار «بازار» گفت:کمیسیون کشاورزی با جدیت پیگیر است تا موانعی که در راه تامین و توزیع به موقع نهاده ها است برداشته شود.

وی در پاسخ به این سوال که علت کمیاب شدن نهاده طی ماه های اخیر در بازار چیست، گفت: ناهماهنگی های بین بخشی علت اصلی این وضعیت است.

اوسطی تصریح کرد: همانطور که می دانید زنجیره تامین و توزیع نهاده ها حلقه های متعددی همچون بانک مرکزی، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت را دارد و ناهماهنگی بین این زنجیره ها مشکلات اخیر را رقم زده است.

قانون تمرکز وظایف خواسته کمیسیون کشاورزی است
وی به اشاره به واگذاری بخشی از وظایف بخش کشاورزی به وزارت صمت، تاکید کرد: قانون تمرکز وظایف خواسته کمیسیون کشاورزی است و اگر این وظایف برگردد و در وزارت جهاد کشاورزی متمرکز شود قطعا این ناهماهنگی ها برداشته می شود و کارها بهتر مدیریت می شود.

نماینده مردم قروه و دهگلان در خصوص بحث تولید نهاده ها نیز گفت: ما در کمیسیون روی این مساله مباحث زیادی را مطرح کرده ایم و به این نتیجه رسیده ایم که در بخشهایی که خلا داریم و به تبه آن نیاز به واردات داریم در قالب طرح های خودکفایی ملی آنها را پیگیری کنیم و بتوانیم از ظرفیتهای داخلی این خلا ها را تامین کنیم.

اوسطی با اشاره به موانع موجود در تولید نهاده ها در داخل کشور، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ظرفیت تولید نهاده در کشور وجود دارد اما گاها در حوزه تکنولوژی و دانش فنی روز ممکن است به خارج از کشور نیازهایی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در خصوص این فناوری ها نیز با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین با مجموعه علمی کشور، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی نشستی داشته ایم و خواستار این شده ایم که این خلاها را رفع کنند و بتوانیم به دانش فنی مورد نیاز برسیم.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد دام، طیور و آبزیان

اقتصاد دام، طیور و آبزیاناحتمال رسیدن قیمت مرغ به ۴۰ هزار تومان| نرخ مصوب مرغ زنده اصلاح شود

برومند چهارآیین کارشناس صنعت مرغ کشور در پاسخ به این سوال که چرا بازار مرغ همیشه با حواشی بسیار مواجه است به «بازار» گفت...

حبیب اسداله نژاد

اقتصاد دام، طیور و آبزیانافزایش قیمت مولفه‌های تولید، بازار مرغ را بی‌ثبات می‌کند

به گزارش اکودام، حبیب اسداله‌نژاد افزود: بعد از اینکه دولت با تاخیر چندماهه، یازدهم فروردین ماه با اصلاح قیمت، نرخ هر کی...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانلیست کارخانجات خوراک دام و طیور کشور

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که موفقیت این دامداری ها را تحت تاثیر قرار می دهد تامین خوراک مناسب برای دام هاست. اگر دامدار...

عباس مقتدایی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانافزایش بی رویه قیمت خوراک دام نشانگر وجود بی‌تدبیری است

به گزارش اکودام، به نقل از خانه ملت، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به معاون اول ...