امروز : دوشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۹
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد

رایزنی با معاونت علمی ریاست جمهوری برای رفع خلاهای فنی تولید نهاده

اوسطی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی معتقد است ناهماهنگی بین بخشی دلیل اصلی به هم ریختگی بازار نهاده ها است و بنابراین اگر وظایف در وزارت جهاد کشاورزی متمرکز شود قطعا این ناهماهنگی ها برداشته می شود.

پرویز اوسطی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از دستور کارهای اصلی کمیسیون کشاورزی امسال بحث تامین پتانسیل های بخش کشاورزی به خصوص نهاده ها چه در حوزه دام و چه در حوزه باغ و زراعت و باغبانی است.

اوسطی به خبرنگار «بازار» گفت:کمیسیون کشاورزی با جدیت پیگیر است تا موانعی که در راه تامین و توزیع به موقع نهاده ها است برداشته شود.

وی در پاسخ به این سوال که علت کمیاب شدن نهاده طی ماه های اخیر در بازار چیست، گفت: ناهماهنگی های بین بخشی علت اصلی این وضعیت است.

اوسطی تصریح کرد: همانطور که می دانید زنجیره تامین و توزیع نهاده ها حلقه های متعددی همچون بانک مرکزی، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت را دارد و ناهماهنگی بین این زنجیره ها مشکلات اخیر را رقم زده است.

قانون تمرکز وظایف خواسته کمیسیون کشاورزی است
وی به اشاره به واگذاری بخشی از وظایف بخش کشاورزی به وزارت صمت، تاکید کرد: قانون تمرکز وظایف خواسته کمیسیون کشاورزی است و اگر این وظایف برگردد و در وزارت جهاد کشاورزی متمرکز شود قطعا این ناهماهنگی ها برداشته می شود و کارها بهتر مدیریت می شود.

نماینده مردم قروه و دهگلان در خصوص بحث تولید نهاده ها نیز گفت: ما در کمیسیون روی این مساله مباحث زیادی را مطرح کرده ایم و به این نتیجه رسیده ایم که در بخشهایی که خلا داریم و به تبه آن نیاز به واردات داریم در قالب طرح های خودکفایی ملی آنها را پیگیری کنیم و بتوانیم از ظرفیتهای داخلی این خلا ها را تامین کنیم.

اوسطی با اشاره به موانع موجود در تولید نهاده ها در داخل کشور، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ظرفیت تولید نهاده در کشور وجود دارد اما گاها در حوزه تکنولوژی و دانش فنی روز ممکن است به خارج از کشور نیازهایی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در خصوص این فناوری ها نیز با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین با مجموعه علمی کشور، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی نشستی داشته ایم و خواستار این شده ایم که این خلاها را رفع کنند و بتوانیم به دانش فنی مورد نیاز برسیم.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد دام، طیور و آبزیان
طلایی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانکارت هوشمند متخلفان حمل نهاده های دامی باطل می‌شود

به گزارش اکودام، طلایی درباره نهاده های نا سالمی که به دست تولیدکنندگان در بخش کشاورزی و دامپروری می رسد افزود: وا...

مهدی یوسف خانی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانیکی شدن قیمت مرغ در بازار آزاد با نرخ مصوب تا ۱۰ روز آینده

به گزارش اکودام، «مهدی یوسف خانی» افزود: در حال حاضر قیمت مصوب مرغ گرم به ازای هرکیلوگرم ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است در حالی...

عفت رئیسی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانصنعت زنبورداری عایدی پنهان ندارد لذا برای دولت جذاب نیست

زنبور عسل در دنیا به عنوان حشره ای شگفت انگیز شناخته می شود که عمده اهمیت آن نیز به دلیل گرده افشانی و به تبع آن افزایش ...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانتوزیع گوشت مرغ، راه‌کار موقت دولت برای کنترل بازار است

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، احد آزادی‌خواه عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شور...