امروز : چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹
نماینده مردم گرمسار در مجلس:

واردات محصولات کشاورزی از انحصار یک نفر خارج شود

مطهری، نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی از انحصاری بودن واردات محصولات مختلف حوزه کشاورزی به ویژه کود انتقاد کرد و گفت: متاسفانه وزیر کشاورزی در رابطه با ماموریت ها و مسئولیت های وزارتخانه متبوعش اختیارات لازم را ندارد.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، اردشیر مطهری در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۹ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی مشکلات کشاورزی و دامداری را یکی از اصلی ترین مشکلات کشور دانست وگفت: متاسفانه کشاورزان به فلاکت افتاده اند اما وزارت کشاورزی در رابطه با ماموریت ها و مسئولیت های خود اختیاری ندارد چرا که بخشی از این اختیارات را وزارت صمت دنبال می کند، وزارتی که بی صاحب است و سرپرست آن هم انگیزه ای برای وزارت ندارد.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چرا فقط یک نفر واردکننده محصولات کشاورزی از جمله کود است، افزود: مردم از انتقادهای نمایندگان به سطوح آمده اند چرا که نقدها به تنهایی به نتیجه نمی رسند.

وی با بیان اینکه اگرچه خاوازی وزیر خوبی برای وزارتخانه جهاد کشاورزی است اما اختیارات لازم را ندارد، ادامه داد: ۹۵ درصد از سیلوی شهرستان گرمسار آماده شده است اما زمانی که دلیل عدم اتمام آن را پیگیری می کنم می گویم به وزارت صمت مربوط می شود.

وی همچنین در تذکری دیگر بیان کرد: بیش از ۲۰ نماینده استیضاح وزیر کشور را امضا کرده و این درخواست تحویل هیات رئیسه شده است اما هنوز اعلام وصول نشده، به نظر می رسد آقای کولیوند کار چاق کن در مجلس است و مدام از نمایندگان می خواهد که امضای خود را پس بگیرند لذا می خواهم هیات رئیسه با جدیت وصول استیضاح وزیر کشور را اعلام کند.

بنابراین گزارش علی نیکزاد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در ادامه تذکر این نماینده، گفت: بررسی دو فوریت طرح اصلاح تبصره یک و دو قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی مصوب سال ۱۳۶۸ در دستورکار این جلسه بود اما با توجه به نبود زمان برای بررسی آن طبق آئین نامه مجلس شورای اسلامی در جلسه هفته آینده بررسی خواهد شد که البته این دو فوریت شامل صحبتهای آقای مطهری نیز می شود.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد دام، طیور و آبزیان

اقتصاد دام، طیور و آبزیانتوزیع گوشت مرغ، راه‌کار موقت دولت برای کنترل بازار است

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، احد آزادی‌خواه عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شور...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانفضای نهاده های کشاورزی در کشور ملتهب است

عسکری، نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه فضای نهاده های کشاورزی در کشور ملتهب و بسیار نگران کنند...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانکره تولید داخل از ابتدای شهریور عرضه می‌شود/ ارز جدیدی برای واردات کره تخصیص نیافت

به گزارش ایسنا به نقل از انجمن صنایع فرآورده های لبنی میزان مصرف روزانه کره حیوانی در کشور ۱۰۰ تن، میزان واردات کره با...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانبا روند فعلی، مرغ کیلویی ۳۰ و تخم مرغ شانه‌ای ۵۰ هزار تومان خواهد شد!

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار دلیل افزایش قیمت تخم مرغ طی روزهای اخیر را کمبود نهاده‌ها و افت تولید می‌داند و م...