امروز : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
۱۹ شهریور ۱۳۹۹
کد خبر :27802
نام خبرنگار : دبیر خبر
کد خبرنگار : 6
منبع : خبرگزاری بازار

برچسب ها :

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان:

قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ تغییر نمی‌کند

تابش، رئیس سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان از تغییر نکردن قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ خبر داد.

به گزارش بازار، عباس تابش، رئیس سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان افزود: با توجه به مستندات ارائه شده در جلسه امروز که با حضور ریاست کمیسیون کشاورزی مجلس، معاونان وزارت جهاد کشاورزی و صمت در سازمان حمایت برگزار شد در حال حاضر علتی برای افزایش قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ و جوجه یک روزه وجود ندارد.

رئیس سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان گفت: بنابر اعلام وزارت جهاد کشاورزی ۵۵ درصد کنجاله و نهاده‌های مورد نیاز دامداران و مرغداران تأمین شده و ۴۵ درصد باقی مانده از طریق جیره جایگزین جبران خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به این که قیمت جیره جایگزین بالاتر از قیمت کنجاله نیست بنابر این تغییری در نرخ مصوب مرغ، تخم مرغ و جوجه یک روزه بوجود نمی‌آید.

رئیس سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان با تاکید بر این که تأثیرگذارترین عامل در تعیین قیمت مرغ و تخم مرغ نهاده‌ها است، گفت: براساس اظهارات تولید کنندگان در تأمین کنجاله مشکلاتی وجود دارد، اما این کمبود قرار است از طریق جیره غذایی جایگزین پر شود البته مستندات بهای تمام شده جیره جایگزین هم در حال جمع آوری است، اما در هر صورت آنچه مسلم است تنش قیمتی در بازار نداریم.

تابش افزود: قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ ۹ هزار و ۵۰۰ تومان است که اگر به این قیمت تغییرات قیمت واکسن و حمل و نقل را اضافه کنیم مبلغی کمتر از ۳۰۰ تومان می‌شود در نتیجه قیمت مصوب تخم مرغ در بازار پایین‌تر از ۱۰ هزار تومان است.

وی گفت: در خصوص تخم مرغ مشکل در شبکه توزیع نیست و قیمت‌ها از درب واحد تولیدی افزایش یافته با این ادله که قیمت نهاده‌ها افزایش یافته و به صورت آزاد خریداری می‌شود که در این مورد از مرغداران ادله خواسته ایم و باید ظرف ۴۸ ساعت مستندات خود را در این خصوص ارائه کنند و گرنه مورد تعزیر قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان ادامه داد: در خصوص مرغ هم قیمت مصوب همان ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو می‌باشد و تغییری در آن حاصل نشده است.

تابش گفت: به طور قطع نظارت‌ها بر بازار بیشتر می‌شود و باید نرخ‌های مصوب از طرف فروشندگان رعایت شود.

وی با اشاره به این که گفته می‌شود در برخی گشت‌های نظارتی سازمان حمایت تعزیرات را همراهی نمی‌کند، افزود: اگر سازمان حمایت نبود و کوتاهی می‌کرد گشت تعزیرات شکل نمی‌گرفت و اگر سازمان حمایت همراهی نکند تعزیرات به چه استنادی و با چه پرونده‌ای به بازار مراجعه می‌کند چرا که مسئول تنظیم پرونده سازمان حمایت است و تعزیرات مسئول صدور رأی، بنابر این درست نیست که بگوییم که سازمان حمایت در گشت‌های نظارتی حضور ندارد.

رئیس سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان گفت: این که تقصیر را گردن یکدیگر بیاندازیم باعث تشنج بیشتر بازار می‌شود و به صلاح منافع ملی نیست.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد دام، طیور و آبزیان

اقتصاد دام، طیور و آبزیانلیست کارخانجات خوراک دام و طیور کشور

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که موفقیت این دامداری ها را تحت تاثیر قرار می دهد تامین خوراک مناسب برای دام هاست. اگر دامدار...

عباس مقتدایی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانافزایش بی رویه قیمت خوراک دام نشانگر وجود بی‌تدبیری است

به گزارش اکودام، به نقل از خانه ملت، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به معاون اول ...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانوعده دوباره وزارت جهادکشاورزی درباره کاهش قیمت مرغ

رضا سالمی افزود: تاکنون مرغ گرم تنها از طریق میدان بهمن بین خرده فروشی‌ها توزیع می‌شد، اما از امروز توزیع مرغ به خرده فر...

طلایی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانکارت هوشمند متخلفان حمل نهاده های دامی باطل می‌شود

به گزارش اکودام، طلایی درباره نهاده های نا سالمی که به دست تولیدکنندگان در بخش کشاورزی و دامپروری می رسد افزود: وا...