امروز : چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹
رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان:

قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ تغییر نمی‌کند

تابش، رئیس سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان از تغییر نکردن قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ خبر داد.

به گزارش بازار، عباس تابش، رئیس سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان افزود: با توجه به مستندات ارائه شده در جلسه امروز که با حضور ریاست کمیسیون کشاورزی مجلس، معاونان وزارت جهاد کشاورزی و صمت در سازمان حمایت برگزار شد در حال حاضر علتی برای افزایش قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ و جوجه یک روزه وجود ندارد.

رئیس سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان گفت: بنابر اعلام وزارت جهاد کشاورزی ۵۵ درصد کنجاله و نهاده‌های مورد نیاز دامداران و مرغداران تأمین شده و ۴۵ درصد باقی مانده از طریق جیره جایگزین جبران خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به این که قیمت جیره جایگزین بالاتر از قیمت کنجاله نیست بنابر این تغییری در نرخ مصوب مرغ، تخم مرغ و جوجه یک روزه بوجود نمی‌آید.

رئیس سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان با تاکید بر این که تأثیرگذارترین عامل در تعیین قیمت مرغ و تخم مرغ نهاده‌ها است، گفت: براساس اظهارات تولید کنندگان در تأمین کنجاله مشکلاتی وجود دارد، اما این کمبود قرار است از طریق جیره غذایی جایگزین پر شود البته مستندات بهای تمام شده جیره جایگزین هم در حال جمع آوری است، اما در هر صورت آنچه مسلم است تنش قیمتی در بازار نداریم.

تابش افزود: قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ ۹ هزار و ۵۰۰ تومان است که اگر به این قیمت تغییرات قیمت واکسن و حمل و نقل را اضافه کنیم مبلغی کمتر از ۳۰۰ تومان می‌شود در نتیجه قیمت مصوب تخم مرغ در بازار پایین‌تر از ۱۰ هزار تومان است.

وی گفت: در خصوص تخم مرغ مشکل در شبکه توزیع نیست و قیمت‌ها از درب واحد تولیدی افزایش یافته با این ادله که قیمت نهاده‌ها افزایش یافته و به صورت آزاد خریداری می‌شود که در این مورد از مرغداران ادله خواسته ایم و باید ظرف ۴۸ ساعت مستندات خود را در این خصوص ارائه کنند و گرنه مورد تعزیر قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان ادامه داد: در خصوص مرغ هم قیمت مصوب همان ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو می‌باشد و تغییری در آن حاصل نشده است.

تابش گفت: به طور قطع نظارت‌ها بر بازار بیشتر می‌شود و باید نرخ‌های مصوب از طرف فروشندگان رعایت شود.

وی با اشاره به این که گفته می‌شود در برخی گشت‌های نظارتی سازمان حمایت تعزیرات را همراهی نمی‌کند، افزود: اگر سازمان حمایت نبود و کوتاهی می‌کرد گشت تعزیرات شکل نمی‌گرفت و اگر سازمان حمایت همراهی نکند تعزیرات به چه استنادی و با چه پرونده‌ای به بازار مراجعه می‌کند چرا که مسئول تنظیم پرونده سازمان حمایت است و تعزیرات مسئول صدور رأی، بنابر این درست نیست که بگوییم که سازمان حمایت در گشت‌های نظارتی حضور ندارد.

رئیس سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان گفت: این که تقصیر را گردن یکدیگر بیاندازیم باعث تشنج بیشتر بازار می‌شود و به صلاح منافع ملی نیست.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد دام، طیور و آبزیان

اقتصاد دام، طیور و آبزیانتوزیع گوشت مرغ، راه‌کار موقت دولت برای کنترل بازار است

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، احد آزادی‌خواه عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شور...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانفضای نهاده های کشاورزی در کشور ملتهب است

عسکری، نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه فضای نهاده های کشاورزی در کشور ملتهب و بسیار نگران کنند...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانکره تولید داخل از ابتدای شهریور عرضه می‌شود/ ارز جدیدی برای واردات کره تخصیص نیافت

به گزارش ایسنا به نقل از انجمن صنایع فرآورده های لبنی میزان مصرف روزانه کره حیوانی در کشور ۱۰۰ تن، میزان واردات کره با...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانبا روند فعلی، مرغ کیلویی ۳۰ و تخم مرغ شانه‌ای ۵۰ هزار تومان خواهد شد!

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار دلیل افزایش قیمت تخم مرغ طی روزهای اخیر را کمبود نهاده‌ها و افت تولید می‌داند و م...