امروز : چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹
عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفتگو بابازار مطرح کرد:

ضعف عملکردی جهاد و صمت در تامین نیاز مرغ داران

داوودی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دو وزارتخانه جهاد و صمت در تامین ذرت و سویای مرغ داران دچار ضعف عملکردی هستند، گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید به فوریت نیازهای مرغ داران به سویا را تامین کند.

داوودی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دو وزارتخانه جهاد و صمت در تامین ذرت و سویای مرغ داران دچار ضعف عملکردی هستند، گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید به فوریت نیازهای مرغ داران به سویا را تامین کند.

یوسف داوودی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی بازار، با اشاره به افزایش قیمت نهادهای دامی در کشور گفت: در این بخش ما شاهد ضعف وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت هستیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر این دو وزارتخانه در تامین ذرت و به ویژه سویا ضعف عملکردی داشته‌اند و این مسئله باعث عدم جوجه‌ریزی از سوی تولیدکنندگان مرغ شده است.

این نماینده مجلس گفت: به واقع مرغ و تخم‌مرغ از جمله کالاهای اساسی و مایحتاج مردم است و عدم نظارت در این بخش می‌تواند قیمت این کالا را چند برابر کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید به فوریت نیازهای مرغ داران به سویا را تامین کند چرا که در حال حاضر بسیاری از مرغ داران منابع لازم را دارند اما نمی‌توانند سویا پیدا کنند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: این جای تعجب دارد که در حاضر حضر حتی سویا در بازار آزاد هم یافت نمی‌شود البته مقداری سویا به کشور وارد شد، که متأسفانه در برخی گمرکات معطل ترخیص مانده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت باید به سرعت فکری برای کمبود نهادهای دامی وکنترل قیمت سویا در بازار بکنند البته این قضیه در موضوع دام‌ها هم همین طور است و در حال حاضر قیمت خوراک دام افزایش پیدا کرده است همچنین خرید دام هم متوقف شده است که باید در این زمینه مدیریت لازم اعمال شود .

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد دام، طیور و آبزیان

اقتصاد دام، طیور و آبزیانتوزیع گوشت مرغ، راه‌کار موقت دولت برای کنترل بازار است

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، احد آزادی‌خواه عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شور...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانفضای نهاده های کشاورزی در کشور ملتهب است

عسکری، نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه فضای نهاده های کشاورزی در کشور ملتهب و بسیار نگران کنند...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانکره تولید داخل از ابتدای شهریور عرضه می‌شود/ ارز جدیدی برای واردات کره تخصیص نیافت

به گزارش ایسنا به نقل از انجمن صنایع فرآورده های لبنی میزان مصرف روزانه کره حیوانی در کشور ۱۰۰ تن، میزان واردات کره با...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانبا روند فعلی، مرغ کیلویی ۳۰ و تخم مرغ شانه‌ای ۵۰ هزار تومان خواهد شد!

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار دلیل افزایش قیمت تخم مرغ طی روزهای اخیر را کمبود نهاده‌ها و افت تولید می‌داند و م...