امروز : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
۱۹ شهریور ۱۳۹۹
کد خبر :27796
نام خبرنگار : دبیر خبر
کد خبرنگار : 6
منبع : خبرگزاری بازار

برچسب ها :

عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفتگو بابازار مطرح کرد:

ضعف عملکردی جهاد و صمت در تامین نیاز مرغ داران

داوودی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دو وزارتخانه جهاد و صمت در تامین ذرت و سویای مرغ داران دچار ضعف عملکردی هستند، گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید به فوریت نیازهای مرغ داران به سویا را تامین کند.

داوودی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دو وزارتخانه جهاد و صمت در تامین ذرت و سویای مرغ داران دچار ضعف عملکردی هستند، گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید به فوریت نیازهای مرغ داران به سویا را تامین کند.

یوسف داوودی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی بازار، با اشاره به افزایش قیمت نهادهای دامی در کشور گفت: در این بخش ما شاهد ضعف وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت هستیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر این دو وزارتخانه در تامین ذرت و به ویژه سویا ضعف عملکردی داشته‌اند و این مسئله باعث عدم جوجه‌ریزی از سوی تولیدکنندگان مرغ شده است.

این نماینده مجلس گفت: به واقع مرغ و تخم‌مرغ از جمله کالاهای اساسی و مایحتاج مردم است و عدم نظارت در این بخش می‌تواند قیمت این کالا را چند برابر کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید به فوریت نیازهای مرغ داران به سویا را تامین کند چرا که در حال حاضر بسیاری از مرغ داران منابع لازم را دارند اما نمی‌توانند سویا پیدا کنند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: این جای تعجب دارد که در حاضر حضر حتی سویا در بازار آزاد هم یافت نمی‌شود البته مقداری سویا به کشور وارد شد، که متأسفانه در برخی گمرکات معطل ترخیص مانده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت باید به سرعت فکری برای کمبود نهادهای دامی وکنترل قیمت سویا در بازار بکنند البته این قضیه در موضوع دام‌ها هم همین طور است و در حال حاضر قیمت خوراک دام افزایش پیدا کرده است همچنین خرید دام هم متوقف شده است که باید در این زمینه مدیریت لازم اعمال شود .

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد دام، طیور و آبزیان

اقتصاد دام، طیور و آبزیانلیست کارخانجات خوراک دام و طیور کشور

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که موفقیت این دامداری ها را تحت تاثیر قرار می دهد تامین خوراک مناسب برای دام هاست. اگر دامدار...

عباس مقتدایی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانافزایش بی رویه قیمت خوراک دام نشانگر وجود بی‌تدبیری است

به گزارش اکودام، به نقل از خانه ملت، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به معاون اول ...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانوعده دوباره وزارت جهادکشاورزی درباره کاهش قیمت مرغ

رضا سالمی افزود: تاکنون مرغ گرم تنها از طریق میدان بهمن بین خرده فروشی‌ها توزیع می‌شد، اما از امروز توزیع مرغ به خرده فر...

طلایی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانکارت هوشمند متخلفان حمل نهاده های دامی باطل می‌شود

به گزارش اکودام، طلایی درباره نهاده های نا سالمی که به دست تولیدکنندگان در بخش کشاورزی و دامپروری می رسد افزود: وا...