امروز : یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰
۰۴ شهریور ۱۳۹۹
کد خبر :27078
نام خبرنگار : دبیر خبر
کد خبرنگار : 6
منبع : ایرنا
رییس سازمان دامپزشکی کشور خبر داد:

هزینه ۲۳۸ هزاریورویی برای استانداردسازی میگو طبق استاندارد اروپا

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: سال ۹۸ حدود ۲۳۸ هزار یورو هزینه برای پیاده‌سازی الزامات بهداشتی برای میگو طبق استاندارد اتحادیه اروپا هزینه کردیم.

«صفرعلی ماکنعلی» روز سه شنبه در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بینه آبزیان از مبادی تولید با دو سازمان شیلات و دامپزشکی ایران افزود: ما وقتی در مجموعه‌ای قرار می‌گیریم صرفنظر از اینکه مسوولیتی که داریم آنچه باید توجه داشته باشیم منافع ملی کشور است.

وی اظهارداشت: منافع ملی ایجاب می‌کند تولیدات کشور متناسب با توانمندی‌های اقلیمی باشد که با ۶ حوزه آبخیز و اکوسیستم استثنایی بحث ابزی پروری است.

ماکنعلی تصریح کرد: بحث ابزی پروری و بیمه زمانی می‌تواند موفق باشد که یک سیستم رصد و پایش برای مخاطرات و تهدیداتی که برای ابزی پروری یک کشور است وجود داشته باشد.

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: اگر شما مدیریت مخاطرات احتمالی این زنجیره را به درستی طراحی نکرده و اجزا را مشارکت نداده باشید به طور حتم در تولید با مشکل و بحران روبرو می‌شود.

وی گفت: در سازمان دامپزشکی کشور متناسب با برنامه‌های دیده شده و زیرساخت ها و بسترهای توسعه‌ای برای مدیریت بهداشت در نظر گرفته نشده است.

ماکنعلی اضافه کرد: به طور مثال برای بیماری‌های سفید میگو نیاز به دو برنامه به طور موازی و سیستماتیک است و پوشش بیمه اهمیتی ندارد.

وی ادامه داد: یکی بحث اجرای برنامه ملی باقیمانده دارویی است که ما علیرغم اینکه ۱۱۴ آزمایشگاه ملی داریم تا کنون موفق نشدیم آزمایشگاه‌ها را اعتبار بخشی کنیم و نمونه هایی که باید در زمان و مکان های خاص اخذ و آزمایش شود در داخل کشور انجام دهیم.

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: توانستیم برای اولین بار کمترین رکورد کاهش کانون بیماری لکه سفید میگو را بعد از انقلاب بزنیم.

وی اضافه کرد: این هزینه تولید را کاهش می دهد زیرا میانگین وزن میگو امسال نسبت به سال گذشته به شکل معناداری افزایش یافته زیرا یکی از خسارت های این بیماری کاهش رشد میگو است.

ماکنعلی تصریح کرد: امیدواریم امضای این تفاهم‌نامه با شیلات و بیمه براساس واقعیت به نیازمندی کشوری برای مخاطرات توجه کنیم و اگر دامپزشکی نتواند تجهیزات و امکانات را برای رصد و پایش مخاطرات احتمالی داشته باشد بیمه شکست می خورد.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد دام، طیور و آبزیان

اقتصاد دام، طیور و آبزیاناحتمال رسیدن قیمت مرغ به ۴۰ هزار تومان| نرخ مصوب مرغ زنده اصلاح شود

برومند چهارآیین کارشناس صنعت مرغ کشور در پاسخ به این سوال که چرا بازار مرغ همیشه با حواشی بسیار مواجه است به «بازار» گفت...

حبیب اسداله نژاد

اقتصاد دام، طیور و آبزیانافزایش قیمت مولفه‌های تولید، بازار مرغ را بی‌ثبات می‌کند

به گزارش اکودام، حبیب اسداله‌نژاد افزود: بعد از اینکه دولت با تاخیر چندماهه، یازدهم فروردین ماه با اصلاح قیمت، نرخ هر کی...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانلیست کارخانجات خوراک دام و طیور کشور

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که موفقیت این دامداری ها را تحت تاثیر قرار می دهد تامین خوراک مناسب برای دام هاست. اگر دامدار...

عباس مقتدایی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانافزایش بی رویه قیمت خوراک دام نشانگر وجود بی‌تدبیری است

به گزارش اکودام، به نقل از خانه ملت، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به معاون اول ...