امروز : یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰
۰۳ شهریور ۱۳۹۹
کد خبر :27022
نام خبرنگار : دبیر خبر
کد خبرنگار : 6
منبع : خبرگزاری بازار
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی:

یارانه تامین نهاده‌ها دامداران به صفر رسیده است

نهاده های دامی

آزادی خواه، عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: عملا یارانه دولت به دامداران در زمینه تامین نهاده‌ها به صفر رسیده و این موضوع بسیار نگران کننده است.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، احد آزادی‌خواه عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص قیمت شیر خریداری شده از دامداران، گفت: در حال حاضر شیر با قیمت بسیار پایین از دامداران خریداری می‌شود در حالی که شیر خریداری شده از دامداران دارای درصد چربی بالایی است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه چربی شیر خریداری شده از دامدارها توسط شرکت‌های لبنی گرفته می‌شود، عنوان کرد: شرکت‌های لبنی علی رغم خرید شیر خام با درصد چربی بالا با قیمت بسیار پایین و تولید محصولات فراوان از آن، شیر پاستوریزه را با قیمت بالایی به بازار عرضه می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید در قالب جلسات کارشناسی با حضور وزارت جهاد کشاورزی، دامداران و شرکت‌های لبنی بخش خصوصی به برنامه واحد دست پیدا کنیم، ادامه داد: در زمینه لبنیات و تعیین قیمت آن در بازار خلاء تصمیم‌گیری و گفتمان واحد احساس می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر دامداران با وجود کمبود نهاده‌ها در شرایط سختی اقدام به تولید شیر و گوشت می‌کنند، عنوان کرد: عملا یارانه دولت به دامداران در زمینه تامین نهاده‌ها به صفر رسیده و این موضوع بسیار نگران کننده است.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد دام، طیور و آبزیان
عباس مقتدایی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانافزایش بی رویه قیمت خوراک دام نشانگر وجود بی‌تدبیری است

به گزارش اکودام، به نقل از خانه ملت، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به معاون اول ...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانوعده دوباره وزارت جهادکشاورزی درباره کاهش قیمت مرغ

رضا سالمی افزود: تاکنون مرغ گرم تنها از طریق میدان بهمن بین خرده فروشی‌ها توزیع می‌شد، اما از امروز توزیع مرغ به خرده فر...

طلایی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانکارت هوشمند متخلفان حمل نهاده های دامی باطل می‌شود

به گزارش اکودام، طلایی درباره نهاده های نا سالمی که به دست تولیدکنندگان در بخش کشاورزی و دامپروری می رسد افزود: وا...

مهدی یوسف خانی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانیکی شدن قیمت مرغ در بازار آزاد با نرخ مصوب تا ۱۰ روز آینده

به گزارش اکودام، «مهدی یوسف خانی» افزود: در حال حاضر قیمت مصوب مرغ گرم به ازای هرکیلوگرم ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است در حالی...