امروز : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
۲۷ مرداد ۱۳۹۹
کد خبر :26574
نام خبرنگار : دبیر خبر
کد خبرنگار : 6
منبع : خبرگزاری ایسنا
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران:

اشکالات سامانه بازارگاه پای نهاده های دامی را به بازار آزاد باز کرد

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دامی گفت :بی توجهی مسئولان به اشکالات و نواقص سامانه بازارگاه این سامانه را به جولانگاه واسطه ها و دلالان تبدیل کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران(آوندا)، عباس حاجی زاده با اعلام این مطلب اظهار کرد: وجود نهاده های دامی با نرخ آزاد در بازار مهر تائیدی بر اشکالات اساسی سامانه بازارگاه در طراحی و نحوه اجرای آن و همچنین تاکید و اصرار بر اجرای یک طرح دارای اشکال است.

وی گفت: در شرایطی که حتی یک کیلو نهاده دامی بدون تایید و دریافت حواله عرضه از سوی دستگاه های ذی ربط امکان خروج از گمرک یا انبار کارخانه تولیدی را ندارد شاهد فروش نهاده های دامی با نرخ آزاد در بازار هستیم که این امر به درستی نشان می دهد ساختار سامانه بازارگاه از طراحی تا اجرا با اشکالات جدی مواجه است.

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران تصریح کرد: بیش از یک سال است که مسولان ذی ربط در طراحی و اجرای سامانه بازارگاه وعده رفع اشکالات این سامانه با مشورت و همفکری ذینفعان را داده اند اما در عمل هیچ اتفاقی رخ نداده است.

حاجی زاده با انتقاد ازعدم بررسی سوابق خریداران نهاده های دامی در سامانه بازارگاه خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اشکالات اساسی سامانه بازارگاه این است که خریداران معرفی شده در سامانه بازارگاه در برخی موارد با گذشت چندین روز اقدام به خرید نکرده اند؛ این امر نشان می دهد افراد معرفی شده به عنوان خریدار نهاده های دامی در سامانه بازارگاه در واقع نیازی به نهاده های دامی نداشته اند.

به گفته حاجی زاده عدم اقدام برای خرید نهاده های دامی از سوی صاحبان حواله در شرایطی که فعالیت صنایع و ادامه حیات دام و طیور به استفاده از نهاده های دامی بستگی دارد، توجیهی به غیر از عدم نیاز صاحبان حواله ها به خرید نهاده های دامی ندارد.

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران خاطرنشان کرد: صددرصد نهاده های دامی که در بازار با نرخ آزاد خرید و فروش می شود، با حواله وزارت جهادکشاورزی بارگیری شده است و سوال ما از مسئولان ذی ربط این است « چرا کالایی که باید بر اساس نیاز واحد تولیدی در بازار عرضه شده باشد سر از بازار آزاد درمی آورد؟»

حاجی زاده تاکید کرد: مشکلات مطرح شده علاوه بر اشکالات تکنیکی و نرم افزاری سامانه بازارگاه است و متولیان امر کاملا نسبت به ایرادات متعدد این سیستم اطلاع دارند.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد دام، طیور و آبزیان

اقتصاد دام، طیور و آبزیانلیست کارخانجات خوراک دام و طیور کشور

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که موفقیت این دامداری ها را تحت تاثیر قرار می دهد تامین خوراک مناسب برای دام هاست. اگر دامدار...

عباس مقتدایی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانافزایش بی رویه قیمت خوراک دام نشانگر وجود بی‌تدبیری است

به گزارش اکودام، به نقل از خانه ملت، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به معاون اول ...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانوعده دوباره وزارت جهادکشاورزی درباره کاهش قیمت مرغ

رضا سالمی افزود: تاکنون مرغ گرم تنها از طریق میدان بهمن بین خرده فروشی‌ها توزیع می‌شد، اما از امروز توزیع مرغ به خرده فر...

طلایی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانکارت هوشمند متخلفان حمل نهاده های دامی باطل می‌شود

به گزارش اکودام، طلایی درباره نهاده های نا سالمی که به دست تولیدکنندگان در بخش کشاورزی و دامپروری می رسد افزود: وا...