امروز : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
۱۵ تیر ۱۳۹۹
کد خبر :25630
نام خبرنگار : سردبیر
کد خبرنگار : 3
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس:

ضریب وابستگی به نهاده‌های دامی غیرقابل قبول است

پرویز اوسطی

اوسطی، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: اَبر پروژه‌ها در زمینه تولید نهاده‌های مورد نیاز بخش پرورش دام و طیور می‌تواند مشکلات تامین نهاده کشور را برطرف کنند، ضریب وابستگی در برخی از نهاده‌ها بسیار بالا و غیر قابل پذیرش است.

به گزارش اکودام به نقل از خانه ملت، پرویز اوسطی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، در خصوص آغاز توزیع گسترده نهاده دامی در کشور، گفت: حجم نهاده دامی وارداتی و توزیع شده در سطح کشور باید متناسب با نیاز واقعی بازار باشد.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دامداران، مرغداران و کشاورزان نگرانی زیادی در زمینه تامین نهاده مورد نیاز دارند و در این زمینه اعتراضات خود را به نمایندگان منتقل می‌کنند، تصریح کرد: نهاده وارداتی و توزیع شده باید ۶۰درصد از نیاز کشور را پوشش دهد تا در کنترل قیمت محصولات نهایی دامداران و مرغداران تاثیرگذار باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تداوم نگرانی دامداران و مرغداران در زمینه کمبود نهاده ممکن است افزایش بیشتر گوشت مرغ و قرمز را به همراه داشته باشد، عنوان کرد: ظرفیت تولید گوشت مرغ در کشور بسیار بالا است اما در زمینه تامین نهاده مشکلاتی وجود دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید در زمینه تولید نهاده‌های دامی در داخل کشور طرح و برنامه داشته باشیم، ادامه داد: اَبر پروژه‌ها در زمینه تولید نهاده‌های مورد نیاز بخش پرورش دام و طیور می‌تواند مشکلات تامین نهاده کشور را برطرف کنند، ضریب وابستگی در برخی از نهاده‌ها بسیار بالا و غیر قابل پذیرش است.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد دام، طیور و آبزیان

اقتصاد دام، طیور و آبزیانلیست کارخانجات خوراک دام و طیور کشور

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که موفقیت این دامداری ها را تحت تاثیر قرار می دهد تامین خوراک مناسب برای دام هاست. اگر دامدار...

عباس مقتدایی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانافزایش بی رویه قیمت خوراک دام نشانگر وجود بی‌تدبیری است

به گزارش اکودام، به نقل از خانه ملت، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به معاون اول ...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانوعده دوباره وزارت جهادکشاورزی درباره کاهش قیمت مرغ

رضا سالمی افزود: تاکنون مرغ گرم تنها از طریق میدان بهمن بین خرده فروشی‌ها توزیع می‌شد، اما از امروز توزیع مرغ به خرده فر...

طلایی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانکارت هوشمند متخلفان حمل نهاده های دامی باطل می‌شود

به گزارش اکودام، طلایی درباره نهاده های نا سالمی که به دست تولیدکنندگان در بخش کشاورزی و دامپروری می رسد افزود: وا...