امروز : چهارشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۴۰۰

یک نوشیدنی سنتی ایرانی برای مقابله با کرونا

متخصص طب سنتی ایرانی و عضو هیات علمی دانشگاه شهید صدوقی یزد از شربت آب و عسل به عنوان درمان موثری برای بیماری‌های ویروسی مانند کرونا یاد کرد.

«سیدکاظم کاظمینی» در گفت‌وگویی با اشاره به نوعی نوشیدنی موثر در بهبود بیماری‌های ویروسی از جمله کرونا، اظهار کرد: «ماء العسل» یا «آب و عسل» نوشیدنی ساده‌ای است که در کتب طب سنتی و حتی در مقالات جدید نیز به آثار مطلوب آن اشاره شده است.

وی با اشاره به آیات قران کریم در مورد عسل، تصریح کرد: عسل شامل اثرات آنتی اکسیدانی، ضدباکتریایی و ضد ویروسی است و مواد ویتامینی و معدنی خوبی دارد و در کنترل سرفه و علائم سرماخوردگی و حتی آسم اثرات مفیدی دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه یزد در مورد نحوه تهیه این شربت ساده نیز اظهار کرد: این شربت از ترکیب یک قاشق مرباخوری عسل در یک لیوان آب جوشیده ولرم به دست می‌آید، البته نوع عسل به کار رفته در آن چندان مهم نیست گر چه در مقالات علمی عسل لیمو و عسل اکالیپتوس تاثیرات خوبی داشته‎ است.

کاظمینی از ترکیب شربت عسل با چند قطره آبلیموی تازه نیز به عنوان نوشیدنی مفید و موثرتری در این باره یاد کرد و گفت: بیماران دیابتی در مصرف این نوشیدنی نباید زیاده‌روی کنند ولی مصرف آن برای همه به خصوص کودکان و بزرگسالان توصیه می‌شود.

نظر شما

سرخط اخبار بهداشت و سلامت

بهداشت و سلامتآیا ماسک، می‌تواند نوعی واکسن برای مقابله با کروناویروس باشد؟

جهان همچنان منتظر واکسنی ایمن و موثر برای مقابله با بیماری کووید- ۱۹ است، اما تحقیقات جدید نشان داده است که میلیاردها نف...

بهداشت و سلامترییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری: میزان ابتلا به کرونا بیشتر خواهد شد / دانش‌آموزان ا...

«پیام طبرسی» رئیس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباه نتایج سفرهای بین شهری مردم بر میزان شیوع کرونا و همچ...

بهداشت و سلامتآموزش و پرورش: زنگ تفریح در مدارس ممنوع است / استفاده از ماسک هم الزامیست / مینی بوس و ون ...

عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش تهران در بخش خبری ساعت ۱۳ شبکه خبر درباره تمهیدات انجام شده برای بازگشایی مد...

بهداشت و سلامتاتحادیه اروپا: واکسن ضدکرونای «آسترازنکا» در آبان ماه توزیع می‌شود

در حالی که بسیاری از کشورهای قاره سبز با روند افزایشی موج دوم ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، اتحادیه اروپا ، از توز...