کشاورزی استان تهران ظرفیت‌ مناسبی برای سرمایه گذاری محسوب می شود - اکودام | اقتصاد صنعت غذا | EcoDam
امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳

کشاورزی استان تهران ظرفیت‌ مناسبی برای سرمایه گذاری محسوب می شود

به گزارش خبرنگار مهر، جبرئیل برادری، صبح دوشنبه در حاشیه برگزاری نمایشگاه «ایران اکسپو ۲۰۲۴» و بازدید از پاویون استان تهران، در جمع خبرنگاران، برپایی نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی را برای معرفی پتانسیل‌های حوزه کشاورزی استان تهران بسیار مؤثر دانست و اظهار کرد: تلاش‌های معاونت اقتصادی استانداری تهران در حوزه حضور صنایع و تولیدی‌ها در این رویداد که به منظور تبیین ظرفیت‌ها صورت گرفته قابل توجه است.

برادری با بیان اینکه ظرفیت‌های اقتصادی استان تهران در بخش کشاورزی بسیار گسترده است، گفت: این استان نخستین استانی است که در همه زمینه‌ها دارای سطح بالای بهره وری می‌باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران به استقرار یک درصد از اراضی کشاورزی کشور در پایتخت اشاره کرد و افزود: ۵ درصد از محصولات کشاورزی کشور توسط استان تهران تولید می‌شود و به همین دلیل این استان سهم عمده ای در تأمین امنیت غذایی، اشتغال و کسب و کارها دارد.

وی در ادامه بر ضرورت حضور بهره برداران توانمند در سطح استان تهران و استفاده از روش‌های نوین و انتقال این دانش به مزارع تاکید کرد.

برادری وجود واحدهای تولیدی شاخص، بهره وری بالا در تولید و استفاده بهینه از منابع آب و خاک را از فاکتورهای مهم و قابل اتکا در حوزه کشاورزی استان تهران اعلام و بیان کرد: این موارد در تولید بیش از ۱۹ محصول کشاورزی جایگاه اول تا چهارم کشوری را به خود اختصاص داده اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به رتبه نخست این استان در بخش گل شاخه بریده، گفت: این استان به لحاظ عملکرد در واحد سطح و توسعه دارای پتانسیل‌های مناسب و مطلوبی است که تبیین همه این ظرفیت‌ها در این نمایشگاه سبب می‌شود که بتوانیم سرمایه گذاران بخش کشاورزی را بیش از پیش جذب کنیم.

سرخط اخبار کشاورزی

کشاورزیپیش‌بینی تولید ۱۱.۸ هزار تن چای خشک در کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، حبیب جهانساز، رئیس سازمان چای کشور به رشد ۲۰ درصدی تولید برگ سبز چای طی سال‌های اخیر اشاره کرد و ...

کشاورزیاجرای طرح تحقیقاتی برای بی‌نیازی از واردات ۱۵۰ هزار تن گوشت قرمز

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن خمیس‌آبادی، رئیس مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور با بیان اینکه با اجرای کامل طرح ۵ ساله ارتقای ک...

کشاورزیریسک ۵۰درصدی کشاورزی و تدوین آیین‌نامه داخلی کمیته تغییر اقلیم

به گزارش خبرگزاری مهر، ابوالفضل رئوفی، مدیرکل دفتر محیط زیست، توسعه پایدار و امور فناوری وزارت جهاد کشاورزی در دومین جلس...

کشاورزیگوساله زیر ۴ ماه مشمول بیشترین تورم ماهانه در اردیبهشت شد

به گزارش خبرگزاری مهر، در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداری‌های صنعتی (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۵) برابر با ۱۴۹۳...