سازمان تعاون روستایی مردمی‌ترین بخش جهاد کشاورزی است - اکودام | اقتصاد صنعت غذا | EcoDam
امروز : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

سازمان تعاون روستایی مردمی‌ترین بخش جهاد کشاورزی است

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سازمان مرکزی تعاون روستایی مردمی‌ترین بخش جهاد کشاورزی است و در گذشته دارای بزرگترین شبکه فروشگاهی در جامعه روستایی ایران بوده است.

محمدمهدی برومندی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در مراسم معارفه سرپرست جدید سازمان مرکزی تعاون روستایی، با اشاره به اینکه امروز در دوران جنگ اقتصادی هستیم، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی حافظ امنیت غذایی کشور است.

وی افزود: سازمان مرکزی تعاون روستایی مردمی‌ترین بخش جهاد کشاورزی است و در گذشته دارای بزرگترین شبکه فروشگاهی در جامعه روستایی ایران بوده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی، با اشاره به وجود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ فروشگاه روستایی در سال‌های دور، یادآور شد: این مهم به عنوان یک زنجیره فعال به روستاییان خدمت‌رسانی می‌کرد.

وی ادامه داد: سازمان تعاون روستایی با بکارگیری علم و دانش، روش‌های نوین مدیریت و سیستمی کردن خدمت نقش مهمی را در تولید غذا و زنجیره تولید تا مصرف ایفا می‌کند.

به گفته برومندی، تنظیم بازار، انسجام، تشکیل تشکل‌های بخش کشاورزی و ایجاد نظام‌های بهره‌بردار از مهمترین فعالیت‌های این سازمان به شمار می‌رود.

سرخط اخبار اقتصاد کشاورزی

اقتصاد کشاورزیآسیب خاک با مصرف بی‌رویه کودهای یارانه‌دار بدون ترویج

به گزارش خبرنگار مهر، بیش از ۹۰ درصد جانداران از خاک استفاده می‌کنند. خاک در تأمین امنیت غذایی تأثیر بسیاری دارد. به گفت...

اقتصاد کشاورزیضرورت تجاری سازی گیاهان دارویی و خشکبار

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی ضیغمی در بازدید از غرفه سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی در دومین نمایشگاه بین‌الملل...

اقتصاد کشاورزیآیا نرخ خرید تضمینی گندم منطقی است؟

به گزارش خبرگزاری مهر، چندی پیش بود که محمد علی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که بر اساس خرد جمعی، کار کارشناسی و ...

اقتصاد کشاورزیماهانه چقدر زعفران از کشور قاچاق می‌شود؟ 

به گزارش خبرگزاری مهر، زعفران بخشی از شناسنامه ایران در جهان محسوب می‌شود. هنوز نام زعفران با تلفظ خاص ویژه در کنار نام ...