امروز : پنجشنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱
طبق تفاهمنامه ای بین شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی و تعاون روستایی استان البرز

البرز پایلوت اجرای طرح عرضه مستقیم محصولات کشاورزی از مزرعه تا سر سفره مردم شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی البرز از انعقاد تفاهمنامه ای بین شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی و تعاون روستایی البرز خبر داد و گفت: استان البرز پایلوت اجرای طرح عرضه مستقیم محصولات کشاورزی از مزرعه تا سر سفره مردم شد و اجرای این طرح در استان در آینده بسیاری از مشکلات تولید کنندگان و بهره برداران را حل خواهد کرد.

به گزارش بازار به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی البرز ، مجید موسوی در جلسه ای که با حضور «محمد قدیری ابیانه» معاون توسعه منابع و مدیر شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی و هیئت همراهش و همچنین مدیران و معاونین اتحادیه و تعاونی های بخش کشاورزی البرز در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان البرز برگزار شد، ضمن مثبت خواندن این طرح افزود: اجرای این طرح در استان البرز به صورت پایلوت فرصت مناسبی است که تولید کنندگان و بهره برداران و اتحادیه و تعاونی های بخش کشاورزی استان البرز هم خود از این طرح سود ببرند و هم در راستای اجرای طرح عرضه مستقیم محصولات کشاورزی از مزرعه تا سر سفره مردم در جهت حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه و رسیدن محصولات کشاورزی با قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان گام بردارند.

موسوی از مدیران تعاونی ها و اتحادیه های بخش کشاورزی استان خواست ضمن بازدید از محل مورد نظر در خصوص تجهیز مکان و برآورد هزینه ها اقدام نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم طرح را در استان عملی کنیم.

وی یادآور شد اجرای این طرح در استان در آینده بسیاری از مشکلات تولید کنندگان و بهره برداران را حل خواهد کرد و در صورت اجرا، این محل به بار انداز محصولات کشاورزی تبدیل شده و محلی برای توزیع محصولات بخش کشاورزی حتی به سایر استانها خواهد بود.

تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر کمک به بخش کشاورزی البرز و اتحادیه هاو تعاونی های وابسته آن
در این جلسه قدیری ابیانه نیز گفت: با توجه به تاکیدات وزیر جهاد کشاورزی این شرکت به کمک بخش کشاورزی و اتحادیه ها و تعاونی های دست اندر کار بخش کشاورزی استان البرز آمده تا با حذف واسطه های اضافی و با توجه به شرایط کنونی کشور بتواند اقدامات مفید و موثری در جهت تسهیل دسترسی آسان و ارزان قیمت مردم به محصولات کشاورزی را موجب شود.

ابیانه افزود: در این راستا این شرکت آمادگی دارد تا امکانات و مکانهای موجود خود را با شرایط مناسب در اختیار اتحادیه ها و تعاونی های استان البرز که به عنوان استان پایلوت برای اجرای این طرح انتخاب شده است قرار دهد.

در این تفاهم نامه حقوق فروشندگان، تولید کنندگان و عرضه کنندگان محصولات کشاورزی طبق شیوه نامه رعایت خواهد شد تا در آینده برای هیچکدام از این طرفین مشکلاتی بوجود نیاید. در پایان این جلسه مدیران تعاونی ها و اتحادیه ها نیز نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند و ضمن استقبال از این طرح خواستار حمایت جدی جهت راه اندازی موضوع شدند.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد کشاورزی

اقتصاد کشاورزیافزایش قیمت جهانی گندم و مواد غذایی/ بحران غذا در راه است؟

با افزایش قیمت جهانی گندم و مواد غذایی، بحران غذا در راه است؟ صدا و سیما نوشت، با فروزان تر شدن شعله های جنگ بین روسی...

اقتصاد کشاورزیرئیس جمهور قیمت گذاری گندم را وتو می کند | فروش گندم در کرمان به کشورهای همسایه به ۵۰ سنت

با تعیین قیمت ۵هزار تومان برای خرید تضمینی محصول گندم کارشناسان بسیاری در خصوص تبعات منفی آن هشدار دادند و دولت نیز در ا...

کلزا

اقتصاد کشاورزیخرید تضمینی ۲۱ هزار تن کلزا در کشور

به گزارش اکودام به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، عملیات خرید تضمینی کلزا در استان‌های بوشهر، خوزستان، فارس، هرمزگان،...

اقتصاد کشاورزیپیش بینی تولید ۷۸۰ میلیون تن گندم در سال ۲۰۲۱ | افزایش ۱.۹درصدی تولید غلات در سال جاری

گندم از جمله محصولات استراتژیک است که در سطح جهانی از اهمیت بالایی برخوردار است لذا میزان تولید جهانی این محصول از موضوع...