نقش موثر بخش کشاورزی در اجرای سیاست های اقتصاد بدون نفت - اکودام | اقتصاد صنعت غذا | EcoDam
امروز : دوشنبه, ۱۵ خرداد , ۱۴۰۲
وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد

نقش موثر بخش کشاورزی در اجرای سیاست های اقتصاد بدون نفت

خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی گفت: بخش کشاورزی می‌تواند به صورت پایدار رشد اقتصادی کشور را افزایش دهد و نقش موثری در اجرای سیاست های اقتصاد بدون نفت دارد.

به گزارش بازار به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی در ادامه سفر به استان گلستان و در مراسم متمرکز افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۲۶۸ پروژه‌ عمرانی، تولیدی و اقتصادی گنبدکاووس، ایران را از جمله کشورهای قدرتمند در کشاورزی برشمرد و افزود: رشد اقتصادی کشور مدیون بخش کشاورزی است.

وی، تولید گندم در کشور را کافی دانست و گفت: ما برای تامین نان مردم به کشور دیگری نیاز نداریم.

خاوازی با اشاره به تولید ۲.۷ میلیون تن گوشت سفید در کشور، اظهار کرد: سالانه حدود ۱۱ میلیون تن شیر خام در کشور تولید می شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که نگاه زنجیره‌ای به تولید و در نظر گرفتن تمامی حلقه‌های این زنجیره را از اولویت های مهم این وزارت عنوان و تاکید کرد: نگاه امروز ما در بخش کشاورزی نگاه زنجیره‌ای است و لازم است حلقه‌های تولید مانند یک زنجیره در کنار هم قرار بگیرند تا ارزش افزوده تولید افزایش و ضایعات کاهش یابد.

وی با تاکید بر لزوم راه اندازی واحد فرآوری پشم در گنبدکاووس گفت: دومین میدان دام کشور هم در گنبد کاووس قرار دارد بنابراین راه اندازی واحد فرآوری پشم در این شهرستان ضروری است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که تولید محصولات کشاورزی از ۹۷ میلیون تن در سال ۹۲ به ۱۳۰ میلیون تن تا پایان سال خواهد رسید، تصریح کرد: بخش کشاورزی می‌تواند به صورت پایدار رشد اقتصادی کشور را افزایش دهد و نقش موثری در اجرای سیاست های اقتصاد بدون نفت دارد.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد کشاورزی

اقتصاد کشاورزیتوضیحات سازمان برنامه درباره تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران

داود منظور با تاکید بر اینکه دولت به هر نحوه ممکن باید منابع خرید گندم را تامین کند، تصریح کرد: اگر ۸ میلیون تن خرید گند...

اقتصاد کشاورزیقیمت خرید تضمینی گندم در هاله‌ای از ابهام

تعیین قیمت جدید خرید تضمینی گندم از بهمن سال گذشته مطرح شد اما همچنان بدون نتیجه باقی مانده است. پس از رایزنی‌های بسیاری...

اقتصاد کشاورزیخرید برنج از برنجکاران شمال آغاز شد

انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران با صدور اطلاعیه ای چگونگی خرید محصول شالیکاران مازندرانی را تشریح کرد. در...

اقتصاد کشاورزیقیمت گندم به هر کیلو ۱۷ هزار تومان اصلاح می شود

مناقشه بر سر قیمت گندم در نهایت به نامه سرگشاده بنیاد ملی گندم کاران خطاب به رهبری کشید. نماینده گندم کاران در بخشی از ا...