امروز : چهارشنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۱
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
کد خبر :20659
نام خبرنگار : سردبیر
کد خبرنگار : 3
دسته بندی : بهداشت و سلامت

نشانه جدید تشخیص کرونا چیست؟

کرونا

بررسی‌های جدید در ارتباط با کرونا ویروس نشان داده که تغییرات پوستی می‌تواند به‌عنوان علامت جدید در تشخیص زودهنگام این بیماری شناخته شود.

به گزارش اکودام ، از زمان شیوع ویروس کرونا ابتلا به آن همواره با علائمی همچون تب، خستگی عمومی، سرفه، سردرد، درد مفاصل و همچنین اختلال در حس بویایی و چشایی یا اسهال شناخته می‌شد.

اخیراً علاوه بر نشانه‌های رایج این بیماری علائم غیرعادی دیگری هم شناخته شده که حتی می‌تواند در تشخیص زودهنگام این بیماری هم مؤثر باشد و آن تغییراتی در رنگ پوست بدن است.

این تغییرات که در موارد مشاهده شده با پدیدار شدن لکه‌های آبی همچون کبودی در بدن خود را نشان می‌دهد نوعی واکنش‌ پوستی سیستم ایمنی بدن به عوامل بیماری‌زا است.

با وجودی‌که جامعه پزشکی این نشانه را نه پیامد مستقیم بیماری بلکه نتیجه‌ غیرمستقیم یک عفونت می‌داند و آن را بسیار نادر و در طبقه‌بندی علائم خاص کووید-۱۹ قرار نمی‌دهند ولی برخی دیگر اظهار امیدواری کردند که این نشانه‌ خود می‌تواند یک ملاک جدید برای تشخیص ویروس کرونا در بدن شناخته شده و در تشخیص زودهنگام و جلوگیری از پیشرفت این بیماری مؤثر باشد.

البته بررسی‌ها در ارتباط با تشخیص علائم جدید برای کرونا ویروس همچنان در آغاز راه است و نتیجه‌گیری در این باره نیازمند بررسی‌های بیشتر است.

نظر شما

سرخط اخبار بهداشت و سلامت

بهداشت و سلامتآیا ماسک، می‌تواند نوعی واکسن برای مقابله با کروناویروس باشد؟

جهان همچنان منتظر واکسنی ایمن و موثر برای مقابله با بیماری کووید- ۱۹ است، اما تحقیقات جدید نشان داده است که میلیاردها نف...

بهداشت و سلامترییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری: میزان ابتلا به کرونا بیشتر خواهد شد / دانش‌آموزان ا...

«پیام طبرسی» رئیس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباه نتایج سفرهای بین شهری مردم بر میزان شیوع کرونا و همچ...

بهداشت و سلامتآموزش و پرورش: زنگ تفریح در مدارس ممنوع است / استفاده از ماسک هم الزامیست / مینی بوس و ون ...

عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش تهران در بخش خبری ساعت ۱۳ شبکه خبر درباره تمهیدات انجام شده برای بازگشایی مد...

بهداشت و سلامتاتحادیه اروپا: واکسن ضدکرونای «آسترازنکا» در آبان ماه توزیع می‌شود

در حالی که بسیاری از کشورهای قاره سبز با روند افزایشی موج دوم ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، اتحادیه اروپا ، از توز...