تاریخ ضعیف شدن کرونا مشخص شد - اکودام | اقتصاد صنعت غذا | EcoDam
امروز : یکشنبه, ۹ مهر , ۱۴۰۲

تاریخ ضعیف شدن کرونا مشخص شد

کرونا

طبق پیش بینی نیکولای برایکو، رئیس اداره دارو و همه گیرشناسی دانشگاه دولتی ویروس کرونا در فروردین و اردیبهشت ضعیف تر خواهد شد.

به گزارش اکودام و به نقل از خبرگزاری تاس، برایکو که همچنین متخصص بیماری های همه گیر غیرمقیم در وزارت بهداشت روسیه است، گفت: تغییرات فصلی می تواند روی فعالیت این ویروس تاثیر بگذارد.

وی در یک نشست خبری زنده از راه دور به برنامه آینده روسیه و پروژه های ملی خبرگزاری تاس گفت: فکر می کنم فعالیت ویروس کرونا با تغییر فصل کاهش می یابد. در ماه های آوریل و مه فعالیت این ویروس به طرز قابل توجهی کاهش می یابد.

برایکو خاطرنشان کرد، تحقق پیش بینی هایی که در آنها ادعا می شود این عفونت جدید بیشتر جمعیت جهان را درگیر خواهد کرد، بعید است. هنگامی که این ویروس از کنترل خارج شد، ما فقط شاهد بروز آن در افراد میانسال بوده ایم. اکنون اقداماتی که همه کشورها بکار بسته اند می تواند به مهار آن کمک کند..

آذرماه (دسامبر ۲۰۱۹) شیوع ذات الریه در نتیجه ویروس کرونا در شهر ووهان چین اعلام شد. مواردی از ابتلا به این ویروس در بیش از ۱۵۰ کشور رویت شده است که روسیه نیز جزو آنهاست و تاکنون ۴۳۸ مورد مبتلا داشته است.

براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، این ویروس تاکنون در جهان جان بیش از ۱۴ هزار نفر را گرفته افزون بر ۳۲۰ هزار مبتلا داشته است.

نظر شما

سرخط اخبار بهداشت و سلامت

بهداشت و سلامتعلت ناکارآمدی برنامه های وزارت بهداشت/ مشکل اصلی پول است

ایرج خسرونیا، در گفتگو با خبرنگار مهر به چالش‌های پیش روی برنامه سلامت خانواده اشاره کرد و گفت: برنامه‌های وزارت بهداشت ...

بهداشت و سلامتداروی ام اس در درمان آلزایمر موثر است

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیکال نیوز، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به بیماری آلزایمر مبتلا هستند که در حال حاضر هیچ...

بهداشت و سلامترژیم غذایی کتوژنیک برای کودکان دیابتی مناسب نیست

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، در یک گزارش جدید، آکادمی اطفال آمریکا می‌گوید رژیم‌های کم کربوهیدرات را نمی‌توا...

بهداشت و سلامتداروی ضدافسردگی تاثیری در تسکین علائم کووید ندارد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث دی نیوز، این مطالعه که توسط مؤسسه تحقیقات بالینی دوک با همکاری دانشگاه واندربیلت در ک...