امروز : چهارشنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۱
۲۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر :9159
نام خبرنگار : دبیر خبر
کد خبرنگار : 4
دسته بندی : بهداشت و سلامت
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

کرونا برای چه افرادی خطرناکتر است؟

متخصص قلب و عروق گفت: بیماران قلبی و عروقی بیش از افراد عادی در معرض خطر ویروس کرونا هستند.

دکتر ساروی متخصص قلب و عروق گفت: بیماران قلبی و عروقی بیش از افراد عادی جامعه در خطر ویروس کرونا و عوارض آن هستند به خاطر اینکه بیماری زمینه‌ فعالیت این ویروس را تشدید می‌کند.

او افزود: اگر فردی دچار نارسایی قلبی باشند عوارض دیگر ویروس کرونا مانند کم خونی یا نارسایی کلیوی می‌تواند بار بیشتری را بر روی قلب و عروق بگذارد.

دکتر ساروی ادامه داد: ویروس کرونا در برخی موارد سیستم قلبی و عروقی را نیز درگیر می‌کند و باعث افزایش فعالیت قلب برای پمپاز خون می‌شود که همین امر سبب آسیبب رساندن به قلب می‌شود.

متخصص قلب و عروق گفت: افراد مبتلا به بیماران قلبی و عروقی که از دارو‌های خاصی استفاده می‌کند باید به تداخل دارویی هم دقت کنند و هیچ دارویی را بدون مشورت پزشک مصرف نکنند.

او با بیان اینکه بهترین کار ماندن افراد در منزل است، از مردم خواست سعی کنند به هیچ وجه در تماس با افراد مشکوک به ویروس کرونا قرار نگیرند.

دکتر ساروی گفت: اگر فردی با توجه به علائم خود را مشکوک به کرونا تشخیص داد حتما به سرعت با پزشک خود مشورت کنند، چون اگر این بیماری دیر تشخیص داده شود ممکن است عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

 

نظر شما

سرخط اخبار بهداشت و سلامت

بهداشت و سلامتآیا ماسک، می‌تواند نوعی واکسن برای مقابله با کروناویروس باشد؟

جهان همچنان منتظر واکسنی ایمن و موثر برای مقابله با بیماری کووید- ۱۹ است، اما تحقیقات جدید نشان داده است که میلیاردها نف...

بهداشت و سلامترییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری: میزان ابتلا به کرونا بیشتر خواهد شد / دانش‌آموزان ا...

«پیام طبرسی» رئیس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباه نتایج سفرهای بین شهری مردم بر میزان شیوع کرونا و همچ...

بهداشت و سلامتآموزش و پرورش: زنگ تفریح در مدارس ممنوع است / استفاده از ماسک هم الزامیست / مینی بوس و ون ...

عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش تهران در بخش خبری ساعت ۱۳ شبکه خبر درباره تمهیدات انجام شده برای بازگشایی مد...

بهداشت و سلامتاتحادیه اروپا: واکسن ضدکرونای «آسترازنکا» در آبان ماه توزیع می‌شود

در حالی که بسیاری از کشورهای قاره سبز با روند افزایشی موج دوم ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، اتحادیه اروپا ، از توز...