وعده عین اللهی برای تکمیل پرونده الکترونیک و نظام ارجاع - اکودام | اقتصاد صنعت غذا | EcoDam
امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳

وعده عین اللهی برای تکمیل پرونده الکترونیک و نظام ارجاع

وزیر بهداشت با حضور در برنامه صف اول شبکه خبر سیما، به پرسش‌های مجری پاسخ داد.

بهرام عین‌اللهی، چهارشنبه شب با حضور در برنامه تلویزیونی صف اول، در ابتدا به تازه‌ترین آمار مصدومان حادثه تروریستی کرمان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۴۷ نفر در بیمارستان‌های کرمان بستری هستند که ۲۰ نفر از آنها بدحال هستند و از این ۲۰ نفر، ۱۰ بیمار اینتوبه شده اند.

وی در ادامه به پویش ملی سلامت اشاره کرد و افزود: تاکنون ۳۹ میلیون و ۲۵۴ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۸ سال در پویش ملی سلامت، غربالگری دیابت و فشارخون بالا شده اند.

عین اللهی گفت: تاکنون حدود ۸۰۰ هزار نفر با بیماری پرفشاری خون و حدود ۴۰۰ هزار نفر با بیماری دیابت، شناسایی شده اند که از بیماری خود آگاه نبوده اند.

وزیر بهداشت از تشکیل پرونده سلامت برای این افراد خبر داد و افزود: افرادی که با عارضه فشارخون بالا و دیابت شناسایی می‌شوند، تحت نظر مراقب سلامت خواهند بود.

عین اللهی به اجرای برنامه سلامت خانواده اشاره کرد و گفت: این برنامه در ۱۸۰ شهرستان اجرا شده و پیش بینی می‌کنیم تا پایان دولت سیزدهم، در سراسر کشور این برنامه اجرا شود.

وی افزود: وضعیت سلامت جمعیت روستایی کشور به مراتب بهتر از شهرها است و دلیل آن هم، وضعیت تغذیه، هوای سالم و…، در روستاها است.

وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که پزشکان ما کار پیشگیری انجام نمی‌دهند، گفت: وظیفه پیشگیری بر عهده مراقبین سلامت است.

عین اللهی در خصوص تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، نظام ارجاع و…، افزود: پیش بینی می‌کنیم تا پایان دولت سیزدهم، تمامی این برنامه‌ها در کشور تکمیل شود.

سرخط اخبار بهداشت و سلامت

بهداشت و سلامتسهم واردات دارو در کشور تنها یک درصد است

به گزارش خبرنگار مهر، سید حیدر محمدی عصر شنبه در حاشیه سفر به سمنان برای افتتاح طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان ...

بهداشت و سلامتارایه خدمات درمانی رایگان به ۸ میلیون کودک زیر ۷ سال در کشور

به گزارش خبرنگار مهر، سعید کریمی ظهر شنبه در آئین افتتاح همزمان طرح‌های حوزه سلامت استان مرکزی اظهار کرد: در دولت سیزدهم...

بهداشت و سلامت۱۲ طرح بهداشت و درمان در استان سمنان افتتاح شد

سید محمد رضا هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، بابیان اینکه همزمان با افتتاح ۶۷۹ طرح حوزه سلامت کشور ۱۲ طرح بهداشت و درما...

بهداشت و سلامتشایع ترین بیماری های کودکان مورد بحث قرار می گیرد

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا بلورساز گفت: همایش سالیانه انجمن پزشکان کودکان ایران از سوم تا ششم تیرماه ۱۴۰۳ در سالن هم...