ترکیب جدید شورای عالی نظام پرستاری مشخص شد - اکودام | اقتصاد صنعت غذا | EcoDam
امروز : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

ترکیب جدید شورای عالی نظام پرستاری مشخص شد

اعضای شورای عالی سازمان نظام پرستاری در دوره ششم، انتخاب و معرفی شدند.

اسامی ۲۵ نفر منتخبان دوره ششم شورای عالی سازمان نظام پرستاری شامل ۱۸ پرستار، ۵ نفر بهیار، یک نفر تکنسین هوشبری و یک نفر تکنسین اتاق عمل، اعلام شد.

انتخابات شورای عالی نظام پرستاری، روز گذشته برگزار شد و به این ترتیب، ترکیب جدید شورا برای دوره ششم فعالیت سازمان نظام پرستاری، مشخص گردید.

پرستار

محمد تقی جهانپور

قاسم ابوطالبی دریاسری

محمدرضا تاتاری

لقمان شریفی

مرتضی روهینا

نسیم هاتفی مؤدب

یوسف رحیمی

مهدی موسایی فرد

یوسف اشرفی

فریدون مرادی

حمید ثقینی کاخکی

پروین کاظمی

داود رحیمی

فرهاد کرد

وحید زمان زاده

زهرا زینالی

احمد نجاتیان

جلیل آدابی

بهیار

علی اکبر عباسی فهندری

پیمان مرزبان

رضا عباسپور

اسماعیل صفری نژاد

اعظم فخری محمودی

هوشبری

عباس محمدی

اتاق عمل

مرتضی سپهریان

در همین حال، عباس عبادی معاون پرستاری وزارت بهداشت، در پیامی اظهار داشت: با توجه به اهمیت نقش پرستاران در ارائه خدمات سلامت به مردم، ضرورت دارد تا فارغ از نتیجه انتخابات، با رویکرد امیدآفرینی، عبور از سکون و بهره گیری حداکثری از توان و ظرفیت نخبگانی، و تزریق تفکر نوین و علمی برای ارتقای حرفه، گفتمان پرستاری از صرف مطالبات صنفی به نگاه مردم محوری تغییر و زمینه را برای مشارکت بیشتر پرستاران در تصمیم گیری‌های نظام سلامت فراهم سازیم که این امر مستلزم یکدلی و هم‌صدایی همه پرستاران با تکیه بر تجربیات ارزشمند بزرگان حرفه در جهت ارتقای کیفیت خدمات به مردم و تعالی حرفه پرستاری است.

ضمن قدردانی از اعضای شورای عالی دوره پنجم و آرزوی موفقیت برای منتخبین دوره ششم، خداوند متعال را شاکریم که نوید فرداهایی بهتر و برتر ارزانی فرمود تا با امید، همدلی و همکاری همه دست اندرکاران و فرهیختگان حرفه پرستاری، زمینه را برای تحقق اهداف والای نظام پرستاری و ارائه خدمات هر چه بهتر به مردم عزیز فراهم نمائیم.

سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که پرستاران در این انتخابات به خوبی حضور یافته و ۴۹ هزار و ۲۳۵ نفر از آنان پای صندوق‌های رأی آمدند، گفت: خدمات جامعه پرستاری، کادر درمان و پزشکی بر کسی پوشیده نیست. برخی‌ها دفاع مقدس را ندیدند ولی همه گیری کرونا را همه به خاطر داریم و شاهد بودیم در شرایطی که درمان قطعی کرونا در ابتدای همه گیری وجود نداشت و کسی از زنده بودنش خبر نداشت، این پرستاران و کادر درمان بودند که فداکارانه بر بالین بیماران حضور می‌یافتند و به آنان امید و خدمت ارائه می‌کردند.

ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری، ۷ مهر ۱۴۰۲ برگزار شد و ۱۴۳۱ نفر به عنوان اعضای هیأت مدیره در ۱۵۹ هیأت مدیره انتخاب شدند.

روز گذشته نیز ۱۹۷ نفر از نمایندگان مجمع نظام پرستاری برای انتخاب ۲۵ عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری، پای صندوق رأی رفتند.

سرخط اخبار بهداشت و سلامت

بهداشت و سلامتورود واکسن‌های روتاویروس و پنوموکوک به برنامه ایمن سازی کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محسن زهرایی، با بیان اینکه واکسن روتاویروس که از اسهال‌های شایع در کودکان پیشگیری می‌کند در س...

بهداشت و سلامتشناسایی ۱۶۷ بیمار کرونایی در کشور/ ۵ نفر فوت شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای تازه‌ترین وضعیت کرونا در کشور را اعلام ...

بهداشت و سلامتدعوای لفظی بر سر مقصر کمبود دارو بالا گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر، چهارشنبه گذشته بود که محمد پیکانپور مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، در نشست خبری،...

بهداشت و سلامتشناسایی ۱.۲ میلیون نفر با احتمال ابتلا به دیابت و فشارخون بالا

به گزارش خبرگزاری مهر، معاونت بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد: ۴۰ میلیون و ۷۵۶ هزار و ۷۱۰ نفر تا امروز در «پویش ملی سلامت»...