کیسه های نیکوتین در ترک سیگار موثر نیستند - اکودام | اقتصاد صنعت غذا | EcoDam
امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳

کیسه های نیکوتین در ترک سیگار موثر نیستند

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، محققان گزارش دادند کیسه‌های حاوی پودر نیکوتین و طعم دهنده‌های دیگر که برگ تنباکو ندارند در کاهش هوس سیگار کشیدن، چندان مؤثر نیست.

نتایج نشان داد که سیگاری‌های فعلی با یک پُف سیگار نسبت به زمانی که از کیسه‌های نیکوتین با دوز کم یا زیاد استفاده می‌کنند، افزایش نیکوتین بسیار بیشتر و تسکین شدیدتری از علائم ولع مصرف دارند.

«بریتنی کلر همیلتون»، محقق ارشد از دانشگاه ایالتی اوهایو، گفت: «افزایش نیکوتین ناشی از سیگار در حدود پنج دقیقه اتفاق می‌افتد.»

به گفته محققان، در مقام مقایسه، کیسه‌های نیکوتین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد تا به اوج اثربخشی برسند.

در عین حال، محققان نگران این هستند که این کیسه‌ها می‌توانند برای جوانان جذاب باشند و اعتیاد به نیکوتین را در جمعیت جوان‌تر افزایش دهند و در عین حال هیچ کاری برای جلوگیری از خطر ابتلاء به سرطان در میان سیگاری‌ها انجام ندهند.

محققان در یادداشت‌های پس زمینه گفتند کیسه‌های نیکوتین خوراکی از زمان عرضه به بازار در سال ۲۰۱۶ به طور فزاینده ای محبوب شده اند.

به گفته کلر همیلتون، «کیسه های کوچک برای افراد سیگاری جذاب هستند زیرا حاوی مواد سرطان زا و سموم کمتری هستند و می‌توانند در داخل خانه که سیگار کشیدن ممنوع است استفاده شوند.»

سرخط اخبار بهداشت و سلامت

بهداشت و سلامتسهم واردات دارو در کشور تنها یک درصد است

به گزارش خبرنگار مهر، سید حیدر محمدی عصر شنبه در حاشیه سفر به سمنان برای افتتاح طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان ...

بهداشت و سلامتارایه خدمات درمانی رایگان به ۸ میلیون کودک زیر ۷ سال در کشور

به گزارش خبرنگار مهر، سعید کریمی ظهر شنبه در آئین افتتاح همزمان طرح‌های حوزه سلامت استان مرکزی اظهار کرد: در دولت سیزدهم...

بهداشت و سلامت۱۲ طرح بهداشت و درمان در استان سمنان افتتاح شد

سید محمد رضا هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، بابیان اینکه همزمان با افتتاح ۶۷۹ طرح حوزه سلامت کشور ۱۲ طرح بهداشت و درما...

بهداشت و سلامتشایع ترین بیماری های کودکان مورد بحث قرار می گیرد

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا بلورساز گفت: همایش سالیانه انجمن پزشکان کودکان ایران از سوم تا ششم تیرماه ۱۴۰۳ در سالن هم...