بازار شیرخشک در روزهای آینده آرام خواهد شد - اکودام | اقتصاد صنعت غذا | EcoDam
امروز : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

بازار شیرخشک در روزهای آینده آرام خواهد شد

به گزارش خبرگزاری مهر، روز گذشته سه جلسه با شرکت‌های تولید کننده، توزیع کننده و انجمن داروسازان به منظور تسریع تولید، توزیع و عرضه شیرخشک در داروخانه‌ها و تسهیل دسترسی مردم در محل سازمان غذا و دارو برگزار شد.

در این جلسات که بیش از پنج ساعت به طول انجامید، حاضران به بیان دغدغه‌های خود پرداخته و بر افزایش ظرفیت تأمین و عرضه شیرخشک در یک ماه اخیر تأکید کردند.

نمایندگان شرکت‌های تولید کننده و توزیع کننده و همچنین انجمن داروسازان در این نشست اعلام کردند که طی یک ماه ظرفیت تأمین شیرخشک از سوی آنها به ماهیانه هفت میلیون قوطی رسیده است.

به گفته مدیران و نمایندگان شرکت‌های تولیدی و توزیع شیرخشک و همچنین داروسازان حاضر در این نشست‌ها یکی از دغدغه‌های جدی موجود ساماندهی و واقعی سازی قیمت شیرخشک به منظور پیشگیری از قاچاق معکوس و عدم استفاده از این محصول در مصارف غیر ضروری است.

در ادامه این نشست، سیدحیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو، ضمن شنیدن تمامی دغدغه‌های موجود و قدردانی از عملکرد مثبت تمامی ذی‌نفعان درگیر در ساماندهی شیرخشک، بر تسهیل دسترسی مردم و رفع نگرانی‌های آنها تأکید کرد.

وی افزود: درب‌های سازمان غذا و دارو به روی تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و داروخانه‌ها باز بوده و شنونده دغدغه‌های آنها هستیم.

رئیس سازمان غذا و دارو، با تأکید بر این موضوع که سلامت مردم باید در اولویت همیشگی همه گروه‌ها، شرکت‌ها و انجمن‌ها باشد ابراز امیدواری کرد که در روزهای آتی وضعیت شیرخشک به ثبات رسیده و اشباع این محصول در بازار صورت بگیرد.

سرخط اخبار بهداشت و سلامت

بهداشت و سلامتورود واکسن‌های روتاویروس و پنوموکوک به برنامه ایمن سازی کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محسن زهرایی، با بیان اینکه واکسن روتاویروس که از اسهال‌های شایع در کودکان پیشگیری می‌کند در س...

بهداشت و سلامتشناسایی ۱۶۷ بیمار کرونایی در کشور/ ۵ نفر فوت شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای تازه‌ترین وضعیت کرونا در کشور را اعلام ...

بهداشت و سلامتدعوای لفظی بر سر مقصر کمبود دارو بالا گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر، چهارشنبه گذشته بود که محمد پیکانپور مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، در نشست خبری،...

بهداشت و سلامتشناسایی ۱.۲ میلیون نفر با احتمال ابتلا به دیابت و فشارخون بالا

به گزارش خبرگزاری مهر، معاونت بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد: ۴۰ میلیون و ۷۵۶ هزار و ۷۱۰ نفر تا امروز در «پویش ملی سلامت»...