امروز : یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰
۱۹ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر :8031
نام خبرنگار : سردبیر
کد خبرنگار : 3

جدیدترین قیمت محصولات پروتئینی در بازار

قیمت مرغ امروز در بازار تهران نسبت به هفته گذشته کاهش داشت، اما قیمت گوشت گوسفندی و گوشت گوساله در برابر کاهش مقاومت می‌کند.

بر اساس مشاهدات میدانی از بازار محصولات پروتئینی، قیمت برخی محصولات مانند مرغ و گوشت گوسفندی تا حدودی از روند افزایشی چند روز اخیر عقب‌نشینی کرده و قیمت گوشت گوساله هم تثبیت شده است.
هفته گذشته قیمت گوشت گوسفندی ۳۰ هزار تومان در هر کیلو افزایش یافت و قیمت مرغ هم افزایش بیش از یک هزار تومان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تجربه کرد، امروز قیمت‌هایی که روی تابلوی مغازه‌ها نقش بسته، حاکی از کاهش قیمت مرغ و تثبیت قیمت گوشت گوساله و عقب‌نشینی ۲۰ هزار تومانی قیمت گوشت گوسفندی است.
قیمت‌های امروز در واقع کاهش قیمت هفته گذشته است، اما پیش از این هم کارشناسان متفق‌القول بودند که قیمت گوشت در بازار گران است و باید کاهش داشته باشد، به ویژه اینکه عرضه دام بسیار است و دامداران استان‌های مختلف از انباشت و تراکم دام در دامداری‌هایشان گلایه دارند.
بر همین اساس امروز در منطقه جنوب تهران قیمت هر کیلو ران و دست گوساله ۷۹ هزار و ۵۰۰ تومان، گوشت مخلوط گوساله ۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان، چرخ کرده گوساله ۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان، گوشت گوسفند هر کیلو ۱۲۰ هزار تومان و گوشت منجمد ۴۶ هزار تومان به فروش می‌رسد.
قیمت مرغ هم که در روزهای گذشته نزدیک ۱۳ هزار تومان رسیده بود، امروز کیلویی ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه می‌شود.
قیمت سایر متعلقات مرغ نیز به شرح زیر است:
ران مرغ ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان، ران مرغ بدون کمر ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، سینه مرغ با استخوان ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان، سینه کبابی ۲۰ هزار تومان، فیله مرغ ۲۶ هزار تومان، کمر مرغ ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان، کتف و بال ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان، گردن مرغ ۴ هزار و ۵۰۰ تومان،‌ دل مرغ ۷ هزار و ۵۰۰، پای مرغ ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، سنگدان مرغ ۶ هزار و ۵۰۰ تومان و جگر مرغ ۳ هزار تومان عرضه می‌شود.
گزارش میدانی حاکی است که قیمت تخم‌مرغ هم افزایشی نداشته و هر شانه تخم‌مرغ به قیمت ۱۹ هزار تومان عرضه می‌شود. ایران در تولید مرغ و تخم‌مرغ خودکفا است و صادرات هم دارد. سالانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مرغ در کشور تولید می‌شود که حدود ۲ میلیون تن آن در داخل کشور مصرف می‌شود.
همچنین سالانه حدود یک میلیون تن تولید تخم‌مرغ است که کامل در این محصولات خودکفا است.
* ثبات قیمت ماهی
گزارش حاکی است، قیمت ماهی هم در روزهای گذشته افزایشی نداشته، به طوری که هر کیلو ماهی آزاد ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان و ماهی تیلاپیا ۵۳ هزار تومان عرضه می‌شود.
ایران در تولید ماهی قزل‌آلا جایگاه نخست را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در جهان دارد. وجود دریای خزر در شمال و خلیج فارس در جنوب و همچنین ظرفیت‌های فراوان پرورش ماهی و میگو و ماهیان خاویاری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فراهم کرده است.
سرخط اخبار اقتصاد دام، طیور و آبزیان

اقتصاد دام، طیور و آبزیاناحتمال رسیدن قیمت مرغ به ۴۰ هزار تومان| نرخ مصوب مرغ زنده اصلاح شود

برومند چهارآیین کارشناس صنعت مرغ کشور در پاسخ به این سوال که چرا بازار مرغ همیشه با حواشی بسیار مواجه است به «بازار» گفت...

حبیب اسداله نژاد

اقتصاد دام، طیور و آبزیانافزایش قیمت مولفه‌های تولید، بازار مرغ را بی‌ثبات می‌کند

به گزارش اکودام، حبیب اسداله‌نژاد افزود: بعد از اینکه دولت با تاخیر چندماهه، یازدهم فروردین ماه با اصلاح قیمت، نرخ هر کی...

اقتصاد دام، طیور و آبزیانلیست کارخانجات خوراک دام و طیور کشور

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که موفقیت این دامداری ها را تحت تاثیر قرار می دهد تامین خوراک مناسب برای دام هاست. اگر دامدار...

عباس مقتدایی

اقتصاد دام، طیور و آبزیانافزایش بی رویه قیمت خوراک دام نشانگر وجود بی‌تدبیری است

به گزارش اکودام، به نقل از خانه ملت، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به معاون اول ...