تعرفه خدمات حمل‌ و نقل عمومی کالا رسما ۳۰ درصد افزایش یافت - اکودام | اقتصاد صنعت غذا | EcoDam
امروز : یکشنبه, ۹ مهر , ۱۴۰۲
با تصویب ستاد تنظیم بازار

تعرفه خدمات حمل‌ و نقل عمومی کالا رسما ۳۰ درصد افزایش یافت

با تصویب ستاد تنظیم بازار درخصوص تعدیل نرخ جابجایی کالا در بخش حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای از امروز رسما ۳۰ درصد افزایش یافت.

داریوش لمانی معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وزارت راه و شهرسازی در نامه ای به مدیران کل محترم راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان‌های سراسر کشور نوشت: حسب موافقت ستاد محترم تنظیم بازار درخصوص تعدیل نرخ جابجایی کالا در بخش حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای، مطابق قسمت «ب» بند (۱) مصوبه شماره ۲۰۹ شورایعالی هماهنگی ترابری کشور، نرخ شاخص با اعمال افزایش ۳۰درصدی، ۵۵۰۰ ریال به ازای حمل هر تن- کیلومتر از مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ به صورت متمرکز و ستادی در سامانه «مدیریت کنترل بارنامه» اعمال می‌گردد. اهم موارد در این خصوص به شرح زیر می‌باشد:

– نرخ محصولات نفتی موضوع نامه شماره ۲۱۲۲۹ مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی (ثبتی ۱۴۹۱۶) پس از دریافت نرخ مسیر بارگیرهای مربوط از شرکت مذکور در سامانه بارگذاری و اعمال خواهد گردید.
– کرایه محصولات ترافیکی با ضرایب مورد اشاره در نامه شماره ۱۷۹۴۴۸۱/۷۴/۱ مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ محاسبه و اعمال گردیده است.

تاکید می‌گردد با توجه به مطالب فوق‌الذکر ادارات کل می‌بایست با لحاظ موارد زیر نسبت به پایش و اجرای بهینه این بخشنامه اقدام نمایند:

* فایل جدید نرخ مسیر بارگیرها از دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات دریافت و ضمن استفاده در صورت مشاهده موارد نامتعارف موضوع را در اسرع وقت به صورت کتبی به دفتر حمل‌ونقل کالا اعلام نمایند.
* گزارش تحلیلی از وضعیت نرخ مسیر بارگیرها برای انواع کالا هر استان پس از اجرای به روزرسانی نرخ با چارچوب میزان افزایش کرایه، بالاترین نرخ افزایش یافته براساس نوع بارگیر، مسیر، نوع کالا تهیه و به دفتر حمل‌ونقل کالا ارسال نمایند.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد و بازار

اقتصاد و بازاروزارت صمت فکری به حال معاونت معدنی خود کند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده شاهرود و میامی، علی اصغر خانی خواستار پیگیری جدی مسئولان در ار...

اقتصاد و بازارظرفیت تجارت ایران و عراق ۳۰ میلیارد دلار است

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی آل اسحاق امروز در همایش نشست راهکارهای توسعه پایدار تجارت ایران و عراق در افق ۲۰۲۵ گفت: روابط...

اقتصاد و بازارظرفیت تجارت ایران و عراق ۲۰ میلیارد دلار است

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی آل اسحاق امروز در همایش نشست راهکارهای توسعه پایدار تجارت ایران و عراق در افق ۲۰۲۵ گفت: روابط...

اقتصاد و بازاراولویت وزارت صمت واردات خودروهای حدود ۱۰ هزار یورو

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، مهدی ضیغمی مجری طرح واردات خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص واردات خود...