مصرف برق - اکودام | اقتصاد صنعت غذا | EcoDam
امروز : دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳
رکورد مصرف برق دوباره شکست

مصرف برق

آمارهای شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می‌دهد میزان مصرف برق کشور در روز گذشته به رقم ۵۸ هزار و ۲۴۳ مگاوات رسیده که بالاترین رقم در روزهای گذشته است.

به گزارش اکودام به نقل از اتاق ایران، رکوردشکنی پیاپی مصرف برق همچنان ادامه‌دار شده، به‌گونه‌ای که روز گذشته میزان مصرف به ۵۸ هزار و ۲۴۳ مگاوات رسید.

گرم‌تر شدن هوا در کشورمان به روند افزایشی مصرف برق دامن زد به‌گونه‌ای که روز گذشته و در ساعت ۱۲ و ۵۱ دقیقه میزان مصرف به بالاترین حد خود در چند روز اخیر رسید.

جدیدترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می‌دهد: که ۵۸ هزار و ۲۴۳ مگاوات برق روز گذشته در حالی مصرف شد که روز قبل این عدد ۵۸ هزار و ۱۰۰ مگاوات بود.

میزان مصرف روز گذشته نسبت به زمان مشابه پارسال که ۵۴ هزار و ۹۵۱ مگاوات مصرف شده بود بیش از سه هزار مگاوات افزایش نشان می‌دهد.

البته مصرف برق، برخلاف روزهای گذشته که در شب بیشتر می‌شد، شب گذشته روند کاهشی به خود گرفت.

شب گذشته مصرف برق به ۵۸ هزار و ۱۶۹ مگاوات کاهش یافت که گرچه نسبت به مصرف روز کاهشی بود، اما در مقایسه با سال گذشته که ۵۴ هزار و ۲۸۳ مگاوات مصرف شده بود، رشد بیش از سه هزار مگاواتی را نشان می‌دهد.

روند مصرف برق در بخش صنایع اما روز گذشته متفاوت رقم خورد به‌طوری‌که میزان مصرف این بخش در ساعت ۱۲ و ۵۱ دقیقه به پایین‌ترین حد یعنی ۳ هزار و ۹۹۹ مگاوات رسید.

شب گذشته این مصرف پایین، تغییر جهت داده و در ساعت ۲۱ و ۳۵ دقیقه به رقم چهار هزار و ۲۲۰ مگاوات افزایش یافت.

روز گذشته روند مصرف برق متفاوت‌ترین روزهای خود را به نمایش گذاشت و از طرفی نشان داد گرمای هوا برشدت استفاده از وسایل سرمایشی افزوده و مصرف برق مقهور گرما شده است.

روند مصرف همچنین نشان داد توصیه درباره تنظیم درجه کولرگازی روی دمای آسایش هم مقهور گرما شده است.

سرخط اخبار صفحه اصلی – منابع آب و خاک

منابع آب و خاکتخصیص نیمی از بودجه تصویب شده برای آبخیزداری

به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، قائم مقام پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری می‌گوید: بودجه آبخیزداری باید در لایحه بودجه،...

منابع آب و خاک«قانون خاک» در حال ویرایش حقوقی است

خاک و آب دو شاخص مهم برای حیات کره زمین است. صفدر نیازی، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در نشست خبری گفت: در کشور د...

سید جواد ساداتی نژاد

منابع آب و خاککاشت یک میلیارد درخت در کشور کلید خورد

سید جواد ساداتی نژاد روز دوشنبه در مراسم روز ملی درختکاری که در حاشیه روستای تورقوزآباد شهرستان ری برگزار شد، افزود: کاش...

آبخیزداری

منابع آب و خاکتصویب ۳۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای اجرای عملیات آبخیزداری

عباسعلی نوبخت در نشست خبری که به مناسبت هفته منابع طبیعی برگزار شد از تصویب  ۳۰۰ میلیون یورو برای فعالیت‌های آبخیزداری ا...