امروز : پنجشنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱

مجلس لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را بررسی می‌کند

تهران- نمایندگان مجلس شورای اسلامی این هفته گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را بررسی می‌کنند.

به گزارش اکودام، نمایندگان مجلس در جلسات علنی روزهای سه شنبه و چهارشنبه این هفته قرار است رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده را ادامه دهند.
بررسی گزارش کمیسیون مشترک در مورد لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، گزارش کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری در مورد طرح استفساریه قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش و ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی «لایحه تجارت» اعاده شده از شورای نگهبان هم در دستور کار این هفته نمایندگان قرار دارد.

مجلسی‌ها قرار است این هفته گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد «لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی (اعاده شده از شورای نگهبان)، گزارش کمیسیون عمران در مورد «لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به موافقتنامه حمل و نقل بین‌المللی مواد غذایی فسادپذیر و تجهیزات خاص کاربردی برای اینگونه جابجایی‌ها (مورخ یکم سپتامبر ۱۹۷۰ میلادی برابر با دهم شهریور ۱۳۴۹ هجری شمسی) را نیز بررسی کنند.

بررسی گزارش کمیسیون عمران در مورد «لایحه موافقتنامه سرویس‌های هوایی دوجانبه میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کشور کویت، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد «لایحه موافقتنامه میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری هند به منظور اجتناب از اخذ مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات‌های بر درآمد به انضمام پروتکل‌ الحاقی، گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد «لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان، نیز در دستور کار هفتگی این هفته مجلس قرار دارد.

نمایندگان مجلس قرار است این هفته گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد «لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت مصرف شده و ایمنی مدیریت پسماند پرتوزا، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد «لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور، ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد «لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، را بررسی کنند.

بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد «لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در شرکت بین‌المللی نقدینگی اسلامی، گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد «لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه نحوه پرداخت هزینه دادرسی دستگاه‌های اجرایی، گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد «لایحه استفساریه تبصره ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل از دیگر برنامه های نمایندگان در جلسات علنی این هفته است.

بررسی گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد «لایحه الحاق یک تبصره به ماده (۵) قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، گزارش کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی و محیط زیست در مورد «لایحه تعیین تکلیف اموال بهکده رضوی، گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، در مورد «لایحه ساماندهی سهام عدالت موضوع اصلاح مواد ۳۴ تا ۳۸ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی نیز در دستورکار این هفته مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

نمایندگان همچنین گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد «طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد «طرح اصلاح بند (ل) ماده ۲۸ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، گزارش کمیسیون امور داخلی و شوراها در مورد بررسی «طرح دهیاری‌ها»، گزارش کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس درمورد «طرح الحاق یک ماده به قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون عمران در مورد بررسی «لایحه مشارکت عمومی- خصوصی را هم بررسی خواهند کرد.

گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد «پروتکل همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم در دریای خزر الحاقی به موافقتنامه همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر(مورخ ۲۷ آبان ۱۳۸۹ (۱۸ نوامبر ۲۰۱۰)، گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد «پروتکل همکاری و تعامل میان مراجع مرزبانی الحاقی به موافقتنامه همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر (مورخ ۲۷ آبان ۱۳۸۹ (۱۸ نوامبر ۲۰۱۰)  از دیگر برنامه های اعلامی جلسات علنی این هفته است.

بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد «لایحه پروتکل اصلاحی اساسنامه موسسه منطقه‌ای استانداردسازی، ارزیابی انطباق، تایید صلاحیت و اندازه‌شناسی سازمان همکاری اقتصادی (ریسکام)، گزارش کمیسیون عمران در مورد «لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به موافقتنامه حمل و نقل بین‌المللی مواد غذایی فسادپذیر و تجهیزات خاص کاربردی برای اینگونه جابجایی‌ها (مورخ یکم سپتامبر ۱۹۷۰ میلادی برابر با دهم شهریور ۱۳۴۹ هجری شمسی)، گزارش کمیسیون عمران در مورد «لایحه موافقتنامه سرویس‌های هوایی دوجانبه میان دولت جمهوری اسلامی نیز در دستور کار این هفته مجلس قرار دارد.

نمایندگان مجلس همچنین قرار است این هفته گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد درآمدزایی و خصوصی‌سازی باشگاه‌های ورزشی، تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد رسیدگی به لایحه مشارکت عمومی و خصوصی طبق اصل ۸۵، گزارش کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی در مورد گزارش سیل فروردین ۹۸ بررسی و علل وقوع آن به ویژه در شیراز و طرز کار دستگاه‌های مسئول را نیز بررسی کنند.

بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد «طرح استفساریه بند الف ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه مناطق آزاد تجاری صنعتی سرخس – دوغارون و مازندران، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد «لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی، گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد «طرح حمایت از مالکیت صنعتی (ثبت اختراع، طرح‌های صنعتی و علایم تجاری) نیز در دستور کار این هفته مجلس قرار دارد.

نظر شما

سرخط اخبار اقتصاد و بازار

اقتصاد و بازارتمکن مالی ویزای کانادا

برای اثبات تمکن مالی ویزای کانادا شما باید شواهدی را ارائه دهید که نشان می‌دهد می‌توانید از خود و سایر اعضای خانواده که ...

مهندس کاوه زرگران

اقتصاد و بازارپیش‌نیازهای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی

«در گذشته برای ایجاد یک واحد صنعتی مدرن حدود10 میلیون دلار هزینه صورت می‌گرفت که اگر معادل ارزشی‌اش را امروز محاسبه کنیم...

اقتصاد و بازارچرا یخچال صدا می دهد؟ علت صدای یخچال

چرا یخچال صدا می دهد؟ خرابی در فن کمپرسور یکی از علل صدای زیاد یخچال بررسی نقش خرابی در فن و شفت فن در صدای نا هنج...

نانوایی

اقتصاد و بازارقیمت نان در شهرها ۵۰ درصد افزایش یافت| روستاها هنوز به قیمت سابق نان می فروشند!

افزایش قیمت نان از جمله مواردی است که دائما از سوی فعالان این بخش پیگیری می شود و در حالی که سال گذشته افزایشی اعمال نشد...